19 września, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W nalotach na Charków zginęły 3 osoby – DW – 31.05.2024

W nalotach na Charków zginęły 3 osoby – DW – 31.05.2024

31 maja 2024 r

Ukraińscy urzędnicy: Rosyjskie rakiety uderzyły w budynki cywilne w Charkowie

Rosyjskie rakiety trafiły w trzy miejsca w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, zabijając co najmniej trzy osoby i raniąc 16 innych – podali w piątek urzędnicy.

Z relacji świadków strajku wynika, że ​​około północy czasu lokalnego rakiety trafiły w pięciopiętrowy budynek mieszkalny, sklep, trzypiętrowy budynek i fabrykę krawiecką.

Gubernator regionu Ołeh Sinyhopow powiedział, że użyto rakiet S-300. Powiedział również, że ataki miały ostatnio formę „podwójnego dotknięcia”, w ramach której drugie uderzenie następuje wkrótce po pierwszym w to samo miejsce.

Dodał: „Wszystkie ataki są wymierzone wyłącznie w infrastrukturę cywilną”.

Sinyhopow ostrzegł, że pod gruzami może znajdować się więcej ludzi. Dodał, że wśród osób rannych w ataku było co najmniej dwoje dzieci i ratownik medyczny.

Moskwa zaprzecza, jakoby celowo atakowała ludność cywilną.

„Zniszczono trzecie, czwarte i piąte piętro, zniszczono schody, zniszczono fasady” – powiedział burmistrz Charkowa Ihor Terekhow publicznej telewizji Sospilny, opisując zniszczenia w apartamentowcu.

Szef charkowskiej policji Wołodymyr Tymoszko powiedział Sobelnemu, że spodziewa się wzrostu liczby ofiar śmiertelnych w związku z rozległymi obrażeniami odłamkami.

Północno-wschodnie miasto Charków, położone po drugiej stronie granicy z rosyjskim miastem Biełgorod, oparło się rosyjskiemu natarciu w pierwszych tygodniach inwazji. Jednak w ostatnich tygodniach był on przedmiotem powtarzających się ataków rakietowych i dronów.

Kijów oskarża Rosję o atakowanie ludności cywilnej w obwodzie charkowskim

Aby obejrzeć ten film, włącz JavaScript i rozważ aktualizację swojej przeglądarki internetowej Obsługuje wideo HTML5

READ  Kim jest św. Brygida i dlaczego 1500 lat po śmierci stała się taką inspiracją?