18 maja, 2024

Stan Iowa nr 7 pokonuje Houston nr 1 i wygrywa mistrzostwa Big 12

Stan Iowa nr 7 z pewnością zapewnił sobie miejsce w pierwszej ósemce turnieju NCAA, pokonując Houston nr 1 69-41 i zdobywając w sobotni wieczór mistrzostwo Big 12.

Hurricanes odeszli od Cougars na początku drugiej połowy, po objęciu prowadzenia 30-23 do przerwy. Keshawn Gilbert wrzucił dwa trzy punkty w pierwszych minutach drugiej połowy, a stan Iowa powiększył swoje prowadzenie do 20 po serii 18-5 na rozpoczęcie połowy.

Po dławieniu przeciwników przez cały sezon obroną, Houston poczuł, jak to jest, gdy przeciwnicy grają przeciwko Cougars przez cały sezon. Houston trafiał zaledwie 26% z gry, podczas gdy Iowa State — druga po Houston drużyna defensywna w Wielkiej Dwunastce — goniła Houston po całym boisku.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Kiedy w niedzielę zostanie odsłonięte boisko do męskiego turnieju NCAA, stan Iowa powinien zająć co najmniej drugie miejsce i będzie popularnym wyborem w Final Four. Hurricanes wchodzą do turnieju NCAA jako jedna z najgorętszych drużyn w kraju. Po dwupunktowej porażce z Baylor 3 lutego stan Iowa wygrał 11 z ostatnich 13 meczów podczas konferencji powszechnie uważanej za najtrudniejszą w kraju.

Gilbert zdobył 16 punktów, a Milan Momcilovic 18 punktów i cztery trójki.

Martwisz się o Houston?

Zespół Cougars bierze udział w turnieju Big 12, zasługując na pierwsze miejsce w rankingu AP Top 25. Houston wygrało mistrzostwo Big 12 dwoma meczami i wygrało 11 meczów z rzędu, zanim przegrało z Hurricanes. Sobotnia porażka była największą w sezonie dla Cougars i miała miejsce w Kansas City, w tym samym miejscu, w którym rok temu zakończył się turniej NCAA Houston przeciwko Miami w Sweet 16.

Nawet jeśli Houston nie będzie w niedzielę rozstawiony z numerem 1, drużyna Cougars bezpiecznie zajmie pierwsze miejsce i przystąpi do turnieju jako jeden z faworytów do wygrania wszystkiego. Istnieją jednak pewne obawy co do przystąpienia Houston do turnieju.

READ  Velez podąża za winą Maxa Muncie

Zespół Cougars będzie pozbawiony Josepha Toglera do końca sezonu po tym, jak przeszedł on operację stopy, a Juwan Roberts opuścił drugą połowę sobotniego meczu z powodu kontuzji nogi, której doznał w piątkowym zwycięstwie nad Texas Tech. Bez Tugglera i Robertsa Houston jest bardzo młode. Javier Francis jest jedynym napastnikiem, który zaliczył znaczną ilość czasu gry.

Jeśli nieobecność Robertsa w sobotni wieczór będzie czymś więcej niż tylko zapobiegawczym skutkiem, Houston może znaleźć się w niepewnej sytuacji, jeśli zmierzy się ze znacznie większym przeciwnikiem w swojej strefie. Zwłaszcza, jeśli ma kolejną noc na strzelanie do piłki.

Wielka 12-tka musi mieć w turnieju 9 drużyn

Wielka 12 będzie dobrze reprezentowana w niedzielę Select. Konferencja ma zgromadzić dziewięć z 14 drużyn w turnieju NCAA i stałaby się pierwszą konferencją od czasu Wielkiego Wschodu w 2011 r., w której wzięłoby udział 10 lub więcej drużyn, gdyby Cincinnati lub Kansas State awansowały do ​​półfinału konferencji Turniej.

Oprócz Houston i stanu Iowa, Baylor i Kansas mogą znaleźć się w pierwszej czwórce w swoich regionach, a wysokie miejsca w rankingach powinny również uzyskać BYU i Texas Tech.