W związku z niekonkurencyjnymi cenami drewna polskiego państwowego monopolisty leśnego oraz niskim popytem rynkowym na wyroby z papieru i tektury, spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego programu inwestycji strategicznych związanych z energetyką, dalszą integracją celulozy i asortymentem produktowym w MM Kwidzyn . Ogłoszony pod koniec kwietnia 2023 r. Zamiast tego MM Kwidzyn skoncentruje swoje inwestycje na energii odnawialnej, która obecnie stanowi ponad 69%.
Ponadto firma konsultuje się ze związkami zawodowymi i grupą zadaniową w sprawie restrukturyzacji, obejmującej zamknięcie małej maszyny do produkcji papieru pakowego typu kraft (PM 3) i zwolnienia zbiorowe 110 pracowników.
MM Kwidzyn będzie kontynuować niezmienioną produkcję tektury na bazie masy celulozowej i włókien pierwotnych. Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą w stanie wyprodukować do 360 kt/rok cienkiego papieru niepowlekanego i 40-80 kt/rok „IPACK Strong Pro” (papier pakowy kraft). Ponieważ rekonstrukcja jednej z maszyn do produkcji cienkiego papieru niepowlekanego została wstrzymana, w Quidgin nie będzie już produkowany skarpetkowy papier kraft.
MM Kwidzyn jest polskim producentem tektury, papieru i celulozy. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej Grupy MM i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board and Paper. Produkuje tekturę na bazie włókien pierwotnych, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Firma znaczną część sprzedaje na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do Unii Europejskiej.
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com