Baza Sił Powietrznych Maxwell, Ala.– W ramach trwającej wymiany partnerskiej z Akademią Wojskową w Warszawie, Uniwersytet Lotniczy W dniach 13-21 maja 2023 r. AIR SHIELD wysłało sześciu członków do udziału w ćwiczeniu planowania komponentów lotniczych.
Czterech uczniów i dwóch nauczycieli Kolegium Dowództwa i Sztabu PowietrznegoTo już czternasty raz, kiedy członkowie przybyli na to wydarzenie w ramach corocznej wymiany z uniwersytetem.
„Oprócz udziału Amerykanów był też udział Niemców i Węgier” — powiedział Kevin Holzimmer, członek wydziału, który był częścią wyjazdu i był jedną z sił napędowych stojących za uruchomieniem możliwości 14 lat temu. „Podstawowym celem jest zapoznanie amerykańskich studentów z programowaniem partnerskim oraz wszystkimi wyzwaniami i możliwościami, jakie wiążą się z taką pracą. Jeden ze studentów powiedział:„ Musimy wysłać więcej studentów na tę wymianę. Często rozmawiamy o pracy z partnerami, ale bardzo niewielu faktycznie pracować z partnerami”.
Ta międzynarodowa wymiana daje studentom i wykładowcom ACSC możliwość ćwiczenia planowania sił powietrznych w kontekście sojuszniczym, jednocześnie nawiązując połączenia w całej Europie w zmniejszonym scenariuszu, aby odzwierciedlić obecną sytuację globalną. Spośród zaangażowanych studentów dwóch uczestników zostało zapisanych do programu Joint All-Domain Strategist, a dwóch Stypendyści Uniwersytetu Lotniczego i przypisany Global College of Professional Military Education oraz wspólna jednostka bojowa na rok akademicki 2024.
„Doświadczenie dla Polski jest istotne pod względem akademickim i funkcjonalnym” – powiedział major Timmy Wang, jeden ze studentów uczestniczących w wycieczce. „Szkolenie z partnerami z NATO dostarczyło wglądu w ich sposób myślenia i pokazało nasze wspólne wartości. Potwierdziło program nauczania w ACSC, ponieważ byliśmy w stanie planować bezpośrednio z naszymi partnerami z NATO i od razu mówić tym samym teoretycznym językiem planowania i metodologiami przy wzajemnym zrozumieniu. wcześniej pracowałem z partnerami. Dzięki mojemu doświadczeniu w lotnictwie ta podróż nadal podkreśla znaczenie współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami. Spotkanie na poziomie osobistym i zawodowym było wspaniałym doświadczeniem.
Zespół był w stanie zaangażować się w scenariusze ćwiczeń obejmujące realistyczne wyzwania operacyjne, takie jak infiltracja wschodnich sąsiadów wspierających ataki hybrydowe. Ćwiczenie dało uczniom z Polski, Niemiec i Węgier możliwość zaangażowania się w swoich grupach rówieśniczych i pracy w wielonarodowym wysiłku nad globalnym problemem sformułowanym w oparciu o doktrynę Sojuszu.
„Bycie częścią tego typu ćwiczeń jest bardzo korzystne” – powiedział Wand. „Nie ma wielu okazji do udziału w ćwiczeniach wielonarodowych, każda taka okazja jest bardzo korzystna dla naszego rozwoju. Myślę, że daje nam możliwość wymiany doświadczeń i budowania zaufania z naszymi partnerami. Dzielenie się przeszłością C-130 z polskiego pilota C-130, wymieniać się historiami i tworzyć więź przez całe ćwiczenie.Wiem, że jeśli nasze drogi skrzyżują się w przyszłości, możemy zbudować tę więź i zaufanie i zrealizować naszą misję.
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com