8 września, 2024

Polska zmierzy się ze Słowenią i awansuje do finału VNL mężczyzn

Kiedy Polska pokonała Słowenię 3-0 (25-22, 25-21, 25-23) w drugim półfinale we włoskim ośrodku Adriatic Resort w sobotę, Polska będzie ciężko pracować, aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale turnieju FIVP Men’s 2021 Liga Siatkówki. Rimini.

To przygotowuje grunt pod starcie między mistrzem świata Polski a mistrzem olimpijskim Brazylią, która wyeliminowała Francję w pierwszym półfinale.

Bartos Kurek, z 61% (14/23) i 17 punktami w klasyfikacji ogólnej, odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Polski. Słowenia zmagała się z agresywnym pokonaniem rywali, oddając 14 punktów (cztery od Fabiana Trisicy, po trzy od Gurka i Piotra Nowakowskiego).

Bardzo rzadka przerwa od tomu napisanego przez Michaela Kubiaka w Danzek Stern dała Polsce dwupunktowe prowadzenie w pierwszym secie.

Ale re. Stern szybko wyprowadził Wilfriedo Leon Słowenia na prowadzenie 14-13, zmuszając trenera Vitala Heinena do pierwszego występu.

Jeszcze jeden punkt po tym, jak Clemens został zabity przez Sebulza po tym, jak Stern okopujący się natychmiast przywiózł obydwoje Słoweńców – ale nie mogli tego wytrzymać w latach dwudziestych.

Równoległe bloki Fabiana Trisicy w Sebulzu po prawej i Sterna Novakowskiego po lewej, szeroko rozsyłane ataki Słoweńców przypieczętowały umowę dla Polski.

Jednak Słowenia nie wyrzuciła jeszcze kawałka. Kiedy Heinen rozpoczął drugą rundę z Novakovskym zastępując Jacoba Kochanowskiego, Słowenia szybko otworzyła się z trzypunktową przewagą, którą Stern powiększył do czterech po asie z Kubiakiem po zakończeniu pierwszego technicznego czasu.

Polskie zwycięstwo 4:1 wyglądało na 9-9, przy czym obie drużyny wymieniały się głównie na boki, dopóki Lyon w drugim technicznym czasie meczu z dwoma punktami przewagi nad Polakami z asem nad Johnnym Kovacicem.

Jeden as Trisiki w Sebulu strzelił cztery w ciągu 20-16, a Polska utrzymała się do finału seta.

Na trzecim miejscu było ciasno, Polska prowadziła dwa razy pod koniec drugiego czasu technicznego, a Słowenia kontynuowała, aż poślizg z Mathewsa Phoenixa na Tyne Urnat spowodował, że trzecia była trzecia. Polacy nadal byli na uboczu, aby zakończyć mecz, ale Midja Casparini posłał ostatni serwis do siatki.

READ  Informacje o trzęsieniu ziemi: Light Mag. 2.7 Trzęsienie ziemi

To pierwszy raz w finałach VNL dla Polski i Brazylii. Obaj spotkali się z Polską w meczu o brązowy medal edycji 2019 i ostatecznie stanęli na podium.

VNL Rookies Słowenia zmierzy się z Francją w niedzielnym meczu o brązowy medal, przed finałem.