Zapisz się na biuletyn CNN Wonder Theory. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.
Roscosmos i Europejska Agencja Kosmiczna współpracowały przy misji z udziałem europejskiego łazika ExoMars, zaprojektowanego w celu poszukiwania oznak życia na Marsie.
Początkiem było uruchomienie łazika we wrześniu 2022 r. powieszony w marcuZaledwie kilka tygodni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Teraz, w wyniku wojny na Ukrainie i trwających sankcji, zarząd ESA oficjalnie zerwał więzy z Roskosmosem, napisał we wtorek dyrektor generalny ESA Joseph Asbacher. na Twitterze.
Powiedział, że więcej szczegółów na temat przyszłości misji zostanie ogłoszonych 20 lipca.
Europejska Agencja Kosmiczna rozważa bliską współpracę z NASA w przyszłości, ponieważ stało się jasne, że agencja musi „przeciąć” swoje więzi z Rosją, Ashbacher powiedział.
„Geopolitycznie rzecz biorąc, jasne jest, że musimy zerwać stosunki z Rosją, a tę decyzję podjęły państwa członkowskie” Wcześniej powiedział CNN. „Więc tak, to naprawdę niefortunne dla całej nauki, technologii i inżynierów, którzy pracowali nad tym przez cztery dekady. Ale nie ma innego wyjścia”.
Początkowo łazik miał wystartować w lipcu 2020 r., Ale pandemia przesunęła okno startowe z powrotem.
Znany również jako Rosalind Franklin, ExoMars jest szanowanym naukowcem, który pomógł rozszyfrować strukturę molekularną DNA, Według Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Część misji sondy obejmuje wiercenie otworów do 2 metrów w celu zebrania próbek do analizy na pokładzie. ExoMars ma podróżować Kilka kilometrów podczas swojej misji I w stanie poruszać się między 164 i 328 stóp (50 i 100 metrów) za każdy dzień marsjański, o niecałą godzinę dłuższą niż 24 godziny na planecie Ziemia, Według NASA.
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin