3 maja, 2024

38 punktów i 12 asyst Caitlin Clark pomogły kobietom ze stanu Iowa wygrać z Maryland

On gra

COLLEGE PARK, Maryland – Co za mecz. Co za gracz.

W miarę jak Kaitlyn Clarke wciąż znajduje się w centrum uwagi, jej gra w niemal niewytłumaczalny sposób osiąga nowy poziom.

Na scenie narodowej FOX i transmitując każdy swój ruch przez dwie godziny z rzędu na TikToku, Clarke unikała buczenia i śpiewów w formie „airballu” towarzyszących głośnemu buczeniu. Maryland Walcz w najfajniejszy sposób, jaki znasz: atakując z powietrza za pomocą głębokich rzutów za trzy punkty, szybkich podań i strat.

Kobieca koszykówka stanu Iowa otrząsnęła się z krótkiej obawy przed kontuzjami, odparła drużynę Hawkeyes nr 4 z trzech oddzielnych ataków w Maryland i w sobotni wieczór w XFINITY Center zwyciężyła 93-85.

więcej: Podsumowanie: Caitlin Clark ze stanu Iowa wygrywa w sobotę koszykówkę kobiet w Maryland

Clark zakończył mecz z 38 punktami i 12 asystami, a ogólny bilans Hawkeyes poprawił się do 21-2 i 10-1 w rozgrywkach Big Ten Conference, przerywając jednocześnie passę siedmiu porażek z rzędu w Maryland w programie. Hawkeyes przegrali tutaj rok temu 96:68, a Clark miał zaledwie 18 punktów. Od tego czasu w 33 meczach nigdy nie strzeliła mniej niż 21 goli.

Maryland spadła do 12-10 i 4-7, ponosząc czwartą porażkę z rzędu.

„Po raz pierwszy poczułam się szczęśliwa w tej sali prasowej, więc czuję się całkiem nieźle” – powiedziała główna trenerka stanu Iowa Lisa Bluder. „Gratulacje dla Maryland za wspaniałą atmosferę. To znaczy, było tam głośno. Trudno było się porozumieć”.

Na 40 sekund przed końcem Molly Davis rzuciła sztyletem za trzy punkty i zakończyła zwycięstwo drużyny Iowa, które przez cały wieczór było niezwykle emocjonujące. Davis zakończył mecz z 17 punktami, a Kate Martin dodała 15 punktów i zebrała 10 zbiórek. „Chodźmy, Hawks!” Wiwaty pełnych entuzjazmu wiernych osiągnęły punkt kulminacyjny podczas przyjęcia zwycięskiego w Iowa.

READ  Jeśli zwróciłeś uwagę, jest tam 1000 Caitlyn Clarks

Hawkeyes odbili Maryland 48-32, zdobywając 17 zbiórek w ofensywie, w tym jeden od Sidneya Affoltera i uderzenie Davisa, co dało Iowa prowadzenie 89-80.

„Dobre rzeczy dzieją się, kiedy dostajemy płyty O” – powiedziała Davis. „Myślę, że Hannah miała około trzech dziewczynek, dlatego byłam taka otwarta”.

Sala była wypełniona tłumem, a tysiące fanów ustawiło się w kolejce co najmniej dwie i pół godziny przed rozpoczęciem, aby zająć miejsce w czwartej wyprzedanej sali w historii XFINITY Center. Stadion Maryland z wynikiem 70/30 był prawdopodobnie biały i został przyspieszony po ataku Terrapins 11-0, który zmusił Bludera do ogłoszenia przerwy na żądanie już w 2:56 minucie meczu.

Do tego momentu Iowa State miało sześć meczów z rzędu bez punktu i przegrywało 11-3. Przerwa w pracy i hałas zdawały się uspokajać Sokole Oko. Rotacyjne ustawienie Martina, trójka Davisa i głębokie trójki Clarka szybko doprowadziły Hawkeyes do remisu 11-11.

Do czasu zakończenia pierwszej kwarty (w której Clark zadziwił publiczność na TikToku niesamowicie głęboko za trzy punkty przed nadawcą FOX Gusem Johnsonem i ustanowił przewagę 17-13), stan Iowa prowadził 27-19, a 7 na 9 z głębokości, aby zrównać rekord Programu przez większość 3 sekund w jednej kwarcie.

Clark zdobyła 23 punkty w pierwszej połowie, mimo że w drugiej kwarcie doznała fizycznego uderzenia, które doprowadziło do upadku na Gary'ego Williamsa Courta. Na szczęście jego nieobecność była krótka – zaledwie 66 sekund – i wyglądało na to, że został zdmuchnięty przez wiatr.

Jednak Terrapins nie zamierzali poddać się spokojnie, nie przeciwko przeciwnikowi, z którym nigdy nie przegrali u siebie, odkąd dołączyli do Wielkiej Dziesiątki w 2014 roku. Seria Maryland 23-3 w trzeciej kwarcie wymazała prowadzenie 58-40 Iowa. Na początku tej połowy Maryland wykonał dziewięć prostych prób z gry. Jednak trzy asysty Clarka i imponujące trzy punkty z prawego skrzydła oraz dwa rzuty wolne sprawiły, że Hawkeyes wrócili na prowadzenie i zamknęli trzeciego 73-66.

READ  Upuść swoje 25 najlepszych rankingów AP, aby wejść do Tygodnia 10

Maryland wciąż nie jest skończony. Terps zdołali zremisować 76:76. Ale kiedy nadchodzi kryzys, Clark jest zawsze na miejscu. Gwiazda seniora wbiła głęboko trójkę z lewej strony (jej ulubione miejsce), a następnie posłała piękne podanie do Sydney Affolter i wyszła na prowadzenie 81-76 na 5:25 przed końcem.

Clark miał rację, kiedy miał 76-76 lat, w XFINITY Center było tak głośno, jak przez całą noc. Szybko ich uciszyłem.

„To było ważne zagranie w meczu, a kiedy tłum jest głośny, należy to zignorować” – powiedział Clark. „Myślę, że wykonaliśmy tę robotę naprawdę dobrze”.

3 Affoltera (po ładnym ustawieniu Clarka) podwyższyło prowadzenie do 84-78 na 3:29 przed końcem, a stan Iowa był w końcu trochę bliżej odetchnięcia i odniesienia wielkiego zwycięstwa na wyjeździe.

38 punktów Clarke daje jej 3462 punkty w karierze. Mając 66 lat, jest teraz o krok od pobicia rekordu kariery Kelsey Bloom w NCAA wynoszącego 3527.

Każde zwycięstwo ma kluczowe znaczenie dla Hawkeyes, którzy dążą do czegoś więcej niż tylko tytułu mistrza Big Ten Conference w sezonie zasadniczym. Chcieliby ostatecznie także zająć pierwsze miejsce w turnieju NCAA.

W sobotę weszli w trójstronnym remisie na szczycie tabeli Wielkiej Dziesiątki z numerem 7 w stanie Ohio (które pokonało Iowa w Columbus) i numerem 9 w stanie Indiana (które pokonało w Iowa City) z wynikiem 9-1 w grze konferencyjnej. W niedzielę w południe drużyna Hoosiers zagra na stadionie Ohio State.

„To ogromne zwycięstwo naszego programu” – powiedział Clark. „Za każdym razem, gdy możesz ukraść jedno zwycięstwo na wyjeździe, jest to duże zwycięstwo w rankingach Wielkiej Dziesiątki”.

Następnie o 20:00 w czwartek o 20:00 stan Iowa podejmie Penn State (16:6, 7:4), a w niedzielę o 20:00 odbędzie się wyjazdowy mecz Super Bowl do Nebraski (14:8, 6:5).

Felietonista Hawkeyes, Chad Listico, od 29 lat zajmuje się sportem w The Des Moines Register i USA TODAY Sports Network. Dołącz do grupy SMS-ów Chada (bezpłatnej dla subskrybentów) pod adresem HawkCentral.com/HawkeyesTexts. Obserwuj @ChadLeistikow na Twitterze.