24 kwietnia, 2024

33 krople Herbots, ze zdumieniem zawiozły Belgię do Polski

Belgia zszokowała Polskę 25-20, 15-25, 25-22, 22-25, 15-13 w drugim tygodniu Ligi Narodów FIVB Siatkówki po pięciosetowym thrillerze. Popołudnie w SMART Aranetta Coliseum w Quezon.

Prowadzona przez Brit Herbots, Belgia dobrze wystartowała w secie otwierającym po ujawnieniu agresji pod koniec ataku na drodze do zwycięstwa 25:20.

Polak, który wytrzymał do 6 punktów, przetrwał w drugim secie. Bramka Olivii Rosansky pozwoliła czarnej drużynie wygrać 25-15 i zremisować mecz 1 setem.

W trzecim secie podopieczni Gerta Wande Brocka wykorzystali kosztowne błędy Polaków, aby odzyskać prowadzenie 25-22.

Polska odmówiła łatwego upadku, gdy Magdalena Zurek w czwartym secie strzeliła 25-22.

Z szybkością swojej strony, Polish Spikers szybko eksplodował na starcie 9-5. Belgia następnie pokonała porażkę i wygrała 15-13.

Nosząc najwyższy ładunek punktacji z 33 punktami, Herbots odegrał kluczową rolę w zwycięstwie.

„Wiem, że to moja rola w zespole, więc wiem, że dostanę dużo piłek. Oczywiście strzelanie jest ważne, ale najważniejszą rzeczą dzisiaj jest to, że naprawdę walczyliśmy jako zespół,22-letni zapolowy nalegał.

Może udałoby mi się trafić jeszcze kilka piłek, ale blokowanie było lepsze i wykopaliśmy wiele piłek. Niektórzy weszli i wymienili się znakomicie. Więc to była bardzo trudna walka, ale jestem zadowolony z dwóch punktów.

Belgom udało się wygrać 58-71, a Blocks 8-12 pomimo zaciętej walki.

Martina Lukasic awansowała na Polskę z 25 markerami w 22 zwycięstwach, aby przejść z jednym blokiem i dwoma asami serwisowymi. Martyna Czyrniańska miała 18 asyst i 21 punktów z własnych trzech asów serwisowych.

Polska zakończyła już drugi tydzień kampanii. Obecnie posiada rekord 4-4 na ósme miejsce w tabeli.

Tymczasem Belgia (2-5) ponownie będzie w tym samym miejscu w niedzielę 19 czerwca o 11:00 przeciwko Bułgarii (2-5).

Wszystkie gry VNL Manila są transmitowane bezpośrednio na GigaPlay. Pobierz teraz Android Lub iOS.