28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

13 faktów o myśliwcach UFC, które urodziły się w Bylesko-Piała, Polska – Conan Daily

13 faktów o myśliwcach UFC, które urodziły się w Bylesko-Piała, Polska – Conan Daily

Dane biograficzne

Mateusz Gamrot Polski zapaśnik, pełzacz i mieszany artysta sztuk walki, jego bojowe imię to Khmer. Startuje w dywizjach 5’10” oraz wagi piórkowej i lekkiej.

Jako zawodnik MMA Camrod startuje zawodowo od 2012 roku. Jest obrońcą mistrza zapaśniczego Andrzej Kościelski.

Comrod jest żonaty i ma dwoje dzieci. Oto jeszcze 13 rzeczy o nim:

Mateusz Gamrot (© UFC)
 1. Urodził się w Peelsko-Piała, Polska, ale dorastał w Gudova-Stroj, Polska. W gimnazjum poszedł do szkoły z internatem w Milix w Polsce, gdzie trenował zapasy freestyle. Na studiach studiował ratownictwo medyczne i wychowanie fizyczne.
 2. W 2011 roku przeniósł się do Bosnan w Polsce, gdzie rozpoczął treningi w croppingu, muay thai, brazylijskim jiu-jitsu, zapasach i boksie i zdobył złoto. Otwarte Mistrzostwa Polski MMA W kategorii -73 kg Teresin w powiecie sozaku, Polska.
 3. W 2012 roku pokonał trzech przeciwników Seria walk X (XFS) tj. Arbu Szamew Polska, Tomasz Madussewski Polska i Thomas Deek Słowacji. W tym samym roku zdobył złoto II Mistrzostwa Polski No-Gi W kategorii 74 kg dla pasów niebieskich Luboń, Polska i Zdobył złoto w Mistrzostwa Europy Amatorów MMA W środku Bruksela, Belgia W kategorii -71 kg.
 4. W 2013 pokonał dwóch przeciwników Confordantza Stoke Walkiria (KSW) Tj. Mateusz „Barni” Zawadski Polska i Andre jest zwycięzcą Wielkiej Brytanii. W tym samym roku zdobył złoto Mistrzostwa Polski w uprawie roślin Złoto w Bosnan -77kg, Mistrzostwa Europy Amatorów MMA -70kg Budapeszt, Węgry I złoto na 3 miejscu Mistrzostwa Polski Klocek W dziale fioletowe paski na Luboniu.
 5. Nie powiodło się w 2014 r. Jefferson „Shadow Demon Bloximus” George Wielka Brytania i Łukasz „Sasza” Chlewicki Polska w KSW i Tim „Superman” Newman W Walii Cage Warriors Fighting Championship (CWFC). W tym samym roku ponownie zdobył złoto w kategorii opasek fioletowych na IV Mistrzostwach Polski No-Gi w Luboniu. Mistrzostwa Europy w Abu Dhabi Combat Club (ADCC) W kategorii 77 kg Sofia, Bułgaria.
 6. Nie powiodło się w 2015 r. Rodrigo Cavalheiro Correia Brazylia i Marif „Pranha” Byrev Rosji w KSW. W tym samym roku zdobył złoto Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Naga W kategorii 79,5 kg Londyn, Anglia, Wielka Brytania I brąz w AMistrzostwa Europy DCC W kategorii 76,9 kg Turku, Finlandia.
 7. W 2016 roku pokonał i został mistrzem wagi lekkiej KSW Mansour „Afro-Samuraj” Bernou Pomyślnie obronił Francję i tytuł Renato „Pesino” Gomez Gabriel Brazylii. W tym samym roku zdobył złoto VI Mistrzostwa Polski No-Gi Złoto na XII Mistrzostwach Polski ADCC w kategorii 79,5 kg i 76,9 kg za fioletowe paski na Lupone.
 8. W 2017 walczył Park Normanów „Stormin” Dwukrotnie w KSW w Irlandii Północnej. Pierwsze spotkanie wygrał jednogłośną decyzją, w której skutecznie obronił tytuł mistrza wagi lekkiej KSW. Ich rewanż nie był meczem o tytuł, ponieważ Barke nie przybrał na wadze. Skończyło się bez meczu z powodu przypadkowego przekłucia oka.
 9. W 2018 roku z sukcesem obronił tytuł mistrza wagi lekkiej KSW Grzegorz „Szuli” Szulakowski Polska i Kleber Koike Erbst Japonia na KSW. W tym samym roku zdobył srebro w kategorii 77 kg na Mistrzostwach Europy ADCC.
 10. W 2019 roku zdobył w Sofii złote mistrzostwo Europy ADCC w kategorii 77 kg. W tym samym roku nie miał profesjonalnych zawodów MMA.
 11. 11 lipca 2020 pokonał Barque po raz drugi na KSTW, co nie było walką o tytuł, ponieważ północnoirlandzki zawodnik MMA nie przybrał na wadze. 29 sierpnia 2020 skutecznie obronił tytuł mistrza wagi lekkiej KSW. Marion „Złoty chłopiec” Jiolkovsky Polska w KSW. Kiedy zrobił swoje Ultimate Fighting Championship Zadebiutował w „UFC Fight Night 180” na wyspie Yas w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 17 października 2020 r., przegrał Ghuram „gruziński wiking” Goodadletse Pierwsza zawodowa przegrana Gruzji w MMA, a konkurs został ogłoszony jako Fight of the Night.
 12. 10 kwietnia 2021 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w UFC przez nokaut Scott Holtsman Enterprise, USA w „UFC on ABC2” w Nevadzie, USA. 17 lipca 2021 r. złożył Jeremy Stephens USA na „UFC na ESPN 26” w Las Vegas. 18 grudnia 2021 został pokonany Diego Ferreira Brazil przez Technology Knockout na Enterprise „UFC Fight Night 199”.
 13. Miał 31 lat, kiedy został pokonany Armaan Slugger Jednogłośną decyzją Rosji na głównym turnieju „UFC na ESPN 38” w przedsiębiorstwie poprawił swój zawodowy rekord MMA do 21 zwycięstw, 1 porażki i 1 braku meczu.
READ  Badanie pokazuje, że Singapur prowadzi globalne wyszukiwania NFT, „kraj najbardziej anty-NFT w Polsce” - Bitcoin News