18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

🇵🇱 Polska: Luna wydaje akustyczną wersję utworu „The Tower”.

🇵🇱 Polska: Luna wydaje akustyczną wersję utworu „The Tower”.

Luna wydała akustyczną wersję utworu „The Tower”, polskiego zgłoszenia do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024.

Luna nagrała także teledysk do akustycznej wersji „The Tower”. Ta wersja jest już dostępna na wszystkich platformach streamingowych.

Luna jest jedną z tegorocznych artystek występujących w ten weekend na imprezie poprzedzającej Eurowizję-Hiszpania w Madrycie. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Luna będzie reprezentować Polskę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji ze swoim utworem „The Tower”. Luna została wybrana spośród około 60 artystów, którzy potwierdzili chęć reprezentowania Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Źródło obrazu: Dorota Szulc / TVP | źródło: Luna

Polska na Konkursie Piosenki Eurowizji

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju ze względów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów, znacząco wygrywając konkurs.