28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PIŁKA NOŻNA — Polka Karina Kubin siedzi w ładnej pozycji, gdy rozpoczyna się jej wymarzony występ w Pucharze

PIŁKA NOŻNA — Polka Karina Kubin siedzi w ładnej pozycji, gdy rozpoczyna się jej wymarzony występ w Pucharze

Firma zbankrutowała w 1997 roku, ale jej nazwa przetrwała w lokalnym klubie piłkarskim. Prezesem klubu jest Andrzej Iwanicki, a jego firma meblowa jest jednym ze sponsorów, ale nazywa się Carina (od włoskiego słowa „piękna”).

Od momentu powstania w 1950 roku klub występował głównie w ligach regionalnych, ale w 2021 roku osiągnął czwartą klasę rozgrywkową Polski, a zwycięstwo w jednym z 16 regionalnych pucharów Polski w zeszłym sezonie zapewniło mu awans do głównego Pucharu Polski.

Pokonali dwie drużyny z trzeciej ligi, a wtorkowe zwycięstwo 1:0 nad Stalą Stalova Vola zapewniło im większą przewagę niż kiedykolwiek, chociaż Karina nie mogła być gospodarzem meczu ze względu na stan boiska.

W następnej rundzie mogliby zabawić czołową drużynę.

„To, czy rozegramy kolejny mecz na naszym stadionie, zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od pogody i warunków na boisku” – powiedział agencji Reuters wiceprezes Kariny Arkadiusz Mikołajczyk.

„Mamy kilka pomysłów, ale najpierw czekamy na losowanie. Kogo chcemy pozyskać? Może Legię Warszawa” – powiedział Arkadiusz, odnosząc się do posiadaczy pucharów i najbardziej utytułowanego klubu w Polsce.

(1 dolar = 4,2319 złotego)

(Raport: Trevor Stines, redakcja: Ed Osmond)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  PRZEJĘCIE PRZEMYSŁU MASZYN ROLNICZYCH: GRIMME przejmuje Agraratę w Polsce