15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Związek Mechaników głosował za przyjęciem nowej oferty kontraktowej Spirit

Związek Mechaników głosował za przyjęciem nowej oferty kontraktowej Spirit

Zawiera kilka zmian w stosunku do oferty, którą pracownicy w przeważającej mierze odrzucili w zeszłym tygodniu.

Dla Cornwell największą zmianą było „Brak nadgodzin. To był naprawdę punkt sporny, który zamierzała wprowadzić jako obowiązkowy w sobotę. To był problem dla wielu osób”.

Nowa umowa utrzymuje również plany opieki zdrowotnej dla członków takie same, jak w poprzedniej umowie, co jest kolejnym punktem spornym. Ogólny wzrost płac o 20% będzie gwarantowany w ciągu 4-letniej umowy, z korektami kosztów utrzymania zwiększonymi do maksymalnie 3,5%. Członkowie otrzymają również premię za poparcie w wysokości 3000 USD.

Nasz związek, jak wiecie, go wspierał. „W takim razie przeczytaj aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych i myślę, że to dobra decyzja” – powiedział inny członek związku, Jacob Rucker.

Chociaż istnieje większe poparcie dla tej umowy, osiągnięcie 50% większości zajęło dużo czasu, aby weszła w życie. Mniej niż 80% związkowców głosowało przeciwko temu drugiemu. Zarówno Rucker, jak i Cornwell uważają, że to sprawiło, że głosowanie było bliskie.

„To będzie dyskusja między facetami, którzy są tu dłużej”, mówi Rucker. „Rozumiemy, dlaczego chcą strajkować i robić to, co jest najlepsze dla ciebie, co jest najlepsze dla ich rodziny i ich rzeczy, ale najlepsze dla mnie i mojej rodziny jest pójście do pracy”.

Rucker mówi: „Wielu ludzi myśli tak jak ja, podczas gdy ludzie myślą inaczej, wciąż chcą tego, co najlepsze, chcą więcej”.

READ  Kontrakty terminowe na ropę spadły o 1% w związku z obawami o wzrost stóp procentowych w USA