29 kwietnia, 2024

Źródła: Evan Mobley z Cavaliers prawdopodobnie nie będzie mógł grać przez dłuższy czas z powodu skręcenia kostki: Źródła

Napisane przez Shamsa Charanię, Joe Vardona i Jasona Lloyda

Napastnik Cleveland Cavaliers Evan Mobley prawdopodobnie będzie miał kolejną dłuższą przerwę w grze z powodu kontuzji, tym razem z powodu skręcenia lewej kostki podczas wtorkowego nieprawdopodobnego zwycięstwa nad Boston Celtics, podało wiele źródeł ligowych. Sportowiec.

Na oficjalny harmonogram Mobley będzie musiał poczekać, aż znaczna opuchlizna ustąpi, ale jedno źródło twierdzi, że „to zajmie trochę czasu”, a inne twierdzi, że „będzie nieobecny przez jakiś czas”.

Mobley doznał kontuzji po udanym wsadzie na 5:29 przed końcem trzeciej kwarty zwycięstwa Cavaliers nad Celtics 105:104, po tym jak w czwartej kwarcie pokonali 22-punktowy deficyt. Kolega z drużyny Mobleya, Sam Merrill, faulował po tym, jak Mobley skręcił mu kostkę, aby Cavaliers mogli wykluczyć go z gry, po czym został eskortowany z powrotem do szatni. Mobley opuścił Rocket Mortgage Fieldhouse o kulach i został wykluczony z meczu drużyny w środowy wieczór w Atlancie.

Mobley, obrońca NBA, który w tym sezonie notuje średnio 15,6 punktu i 10,2 zbiórek, opuścił sześć tygodni od połowy grudnia do końca stycznia z powodu drobnej operacji kolana. Jego następca we wtorkowym zwycięstwie, Dean Wade, zdobył 20 ze swoich 23 punktów podczas wściekłego powrotu Cleveland w czwartej kwarcie.

W tym tygodniu Cavaliers nie będą mieli także starterów Donovana Mitchella (lewe kolano) i Maxa Strusa (prawe kolano), którzy wraz z Mobleyem stanowią trzy piąte ich regularnego składu wyjściowego.

Cleveland przystąpi do dzisiejszego meczu pół meczu za Milwaukee, które zajmuje drugie miejsce na wschodzie.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Ken Blaze/USA Today)

READ  Georgia Lineman Jordan Davis, 341 funtów, biegnie na 40 jardów w 4,78 sekundy w NFL Scout