20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zelda: Tears of the Kingdom rozmiar pliku najwyraźniej się zmienił

Zelda: Tears of the Kingdom rozmiar pliku najwyraźniej się zmienił

Obraz: Nintendo

Już tylko tygodnie dzielą nas od premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i wygląda na to, że Nintendo po raz kolejny zaktualizowało rozmiar pliku na oficjalnej stronie gry.

Nie jest to już „największa” wersja cyfrowa w systemie, ponieważ wydaje się, że japońska firma zajmująca się grami wideo zmniejszyła ją z około 18 GB do około 16 gigabajtów. Oferty eShop w USA, Japonii i innych regionach mówią, że będzie to wymagało ok 15,9 GB wolnej przestrzeni.

Oczywiście może to jeszcze ulec zmianie od chwili obecnej do premiery gry w przyszłym miesiącu 12 maja.

Zelda: Łzy królestwa
Zdjęcie: przez Nintendo.com

W porównaniu z oryginalnym Switchem, Link’s The Legend of Zelda: Breath of the Wild (pojawia się 14,4 GB), Kingdom Tears jest nadal oficjalnie większą grą z tych dwóch. Ogólnie rzecz biorąc, rozmiar pliku jest nadal dość duży, ponieważ inne nowoczesne gry, takie jak Xenoblade Chronicles 3, zajmują tylko około 14 GB.

Cena Kingdom’s Tears również wzrośnie o 10 USD – podnosząc ją do 69,99 USD (lub odpowiednik regionalny). Nintendo powiedziało, że nie uczyni tego trendu kierunkiem i jest to ustalane indywidualnie dla każdego przypadku. Z tej okazji na pewno dostaniesz swoje pieniądze.