6 maja, 2024

Zawodnik Bucks, Giannis Antetokounmpo, opuścił boisko z powodu kontuzji łydki

MILWAUKEE — Dwukrotny MVP Giannis Antetokounmpo opuścił we wtorek wieczorem zwycięstwo Milwaukee Bucks 104:91 nad Boston Celtics w trzeciej kwarcie z powodu kontuzji lewej łydki.

Jak poinformowały źródła Adrian Wojnarowski z ESPN, zostanie poddany rezonansowi magnetycznemu.

Antetokounmpo leciał po boisku po rzucie za trzy punkty przez obrońcę Celtics Derricka White'a, gdy gwiazda Bucks upadła na ziemię, nie dotykając go, trzymając się za lewą nogę.

Pozostał na parkiecie, gdy Bucks ogłosili przerwę na żądanie, a koledzy z drużyny pomogli mu znieść go z boiska w kierunku szatni.

Antetokounmpo został oficjalnie wykluczony z gry w czwartej kwarcie z powodu, jak zespół określił, naderwania lewej mięśnia płaszczkowatego. Soleus to mięsień znajdujący się w tylnej części nogi.

Skończył 7 z 11 meczów z gry, zdobywając 15 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. Opuścił arenę bez rozmowy z dziennikarzami.

Zapytany o poziom obaw związanych z kontuzją Antetokounmpo, trener Bucks, Doc Rivers, odpowiedział: „To dobre pytanie. Wysokie. Ale to Giannis. Myślę, że prawdopodobnie wszyscy czują teraz to samo co ja. Mamy po prostu nadzieję, że wszystko będzie dobrze. ” „.

Antetokounmpo widniał w raporcie dotyczącym kontuzji przed wtorkowym meczem, rozpoczynając dzień jako wątpliwy z powodu tendinopatii lewego ścięgna podkolanowego, po czym uznano go za prawdopodobny. Z powodu kontuzji opuścił piątkowy mecz z Toronto Raptors.

Bucks przegrali we wtorek cztery mecze z rzędu, co stanowi ich najdłuższą serię porażek od grudnia 2022 roku. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu mają teraz jedną grę przewagi nad rozstawionym z numerem 2 Konferencji Wschodniej.

READ  UFC 276 wyniki na żywo - Izrael Adesanya vs Jared Kannoner: aktualizacje, skróty, karta walki, czas rozpoczęcia