17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zatrudnienie w Polsce spada, a łączne podwyżki płac w lipcu

Figury

Zdjęcie: Kolbet / Shutterstock.com

Zatrudnienie przedsiębiorstw w Polsce wzrosło w lipcu o 1,8%, do 6,362 mln, po wzroście o 2,8% w poprzednim miesiącu, podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie w firmach pozostaje na niezmienionym poziomie 0,0%. Według odrębnego raportu Instytutu Statystycznego, średnie wynagrodzenie brutto w Polsce wzrosło w lipcu o 8,7% rok do roku do 5 851,87 zł (1 504,60 euro). W ujęciu miesięcznym średnie wynagrodzenie brutto wzrosło w lipcu o 0,9%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Indie i Polska prowadzą rozmowy dwustronne podczas pierwszej od 9 lat wizyty dyplomatycznej FM w Polsce