21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zatrudnienie w Polsce dalej rośnie, a płace podwyżek w czerwcu

Statystyka

Zdjęcie autorstwa ratmaner / Shutterstock.com

Zatrudnienie przedsiębiorstw w Polsce wzrosło o 2,8% rok do roku do 6,539 mln w czerwcu 2021 r., po wzroście o 2,7% w poprzednim miesiącu, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego (GUS) w poniedziałek.

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie w firmach wzrosło o 0,3%. W osobnym raporcie warszawska firma statystyczna płace polskiego sektora przedsiębiorstw wzrosły o 9,8% rok do roku do 5 802 zł (12 1261,6), o 10,1% więcej niż w poprzednim miesiącu, najszybciej od października 2008 r.

W ujęciu miesięcznym średnia płaca wzrosła w czerwcu o 0,3%.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  Nagrody polskich organizacji pozarządowych dla działaczy pomagających migrantom na granicy białoruskiej