12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

zaszokować!  Zmiana w Miramax z dyrektorem generalnym Billem Block Exit – ostateczny termin

zaszokować! Zmiana w Miramax z dyrektorem generalnym Billem Block Exit – ostateczny termin

Ekskluzywny: W związku z poważną zmianą w Miramax, dyrektor generalny Bill Block opuści firmę w tym tygodniu, a posunięcie to nastąpi we wtorek, po wygaśnięciu jego kontraktu. Wydaje się, że nie było zbyt wielu negocjacji w sprawie nowej umowy dla Blocka, jeśli w ogóle, co rodzi pytania o to, na jakich dokładnie obszarach skoncentruje się ta wieloaspektowa firma.

Odejście Blocka następuje w czasie, gdy był katalizatorem dużej części pracy filmowej. Block został mianowany dyrektorem generalnym w 2017 roku.

Miramax, który w 51% należy do beIN, a w 49% do ViacomCBS, odszedł od czasów, gdy jego wartość leżała w bibliotece filmowej zbudowanej wówczas przez Boba i Harveya Weinsteinów. Stała się płodnym generatorem oryginalnych projektów, z których część opiera się na własności intelektualnej biblioteki. Kiedy Block został zatrudniony, firma miała 150 milionów dolarów długu i wysokie koszty ogólne, które zostały zredukowane dzięki ruchom obejmującym zmniejszenie zatrudnienia o 30%. Według wewnętrznych dokumentów, do których ma dostęp Deadline, od 2017 roku Miramax pod przywództwem Blocka podwoił swoje przychody i niemal pięciokrotnie zwiększył swoje zyski.

Pierwszy film, który otrzymał zielone światło w ramach Block, był udanym wznowieniem Halloweena kolejne wyniki są uwzględniane Jestem Tonyafilmy w reżyserii Guya Ritchiego Panowie, Operacja Szczęście I Mężczyzna wpadł w złość; Block był w Telluride i Toronto podczas premiery filmu Ustalaczekomedia, w której uczestniczy reżyser Alexander Payne Bokiem Gwiazdy: Paul Giamatti, na płycie CD zakupionej przez Focus Features za rekordową sumę na Festiwalu Filmowym w Toronto; Następna w kolejce jest sztuka franczyzowa w reżyserii Davida Ayera pszczelarz Z Jasonem Stathamem. I tam na sezon Oscarowy 2024 TutajJest to adaptacja powieści Richarda McGuire’a, której dystrybucją zajmie się firma Sony. Ten film uderza Forresta Gumpa Odnowiony zespół reżysera Roberta Zemeckisa i scenarzystów Erica Rotha, Toma Hanksa i Robina Wrighta. W przygotowaniu są inne projekty.

READ  „Brilliant Stars”: Czy Konkurs Piosenki Amerykańskiej niedługo pokona Eurowizję? | Eurowizja

Jeśli chodzi o telewizję, w ciągu ostatnich trzech lat Miramax Television wyemitowała trzy seriale – więcej niż firma wyprodukowała w poprzedniej dekadzie – serial Guya Ritchiego. Panowie W serwisie Netflix Projekt Zielonego Światła Z Issą Rae w Maxie i Turecki badacz W Paramount.

Przeszukanie biblioteki IP niezależnego studia było głównym celem w przypadku seriali opartych na filmach Miramax, takich jak Wyznania niebezpiecznego umysłu, Gangi Nowego Jorku, czekolada, Angielski pacjent I Brytyjczyk, tragarz, Oprócz Panowie Adaptacja do nadchodzącej serii i Projekt Zielonego Światła Revival is All This, nowa seria tytułu Biblioteki Miramax To wszystkoktóry wystąpił w hackowaniu TikToka Addison Rae.

Co to oznacza dla przyszłego kierunku Miramax? Słyszeliśmy, że firma skupi się bardziej na dystrybucji biblioteki i projektów pochodzących z tej własności intelektualnej. Block z pewnością wykonał solidną robotę i prawdopodobnie wkrótce powróci na powierzchnię. Próby dotarcia do Miramaxu były daremne.