26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zarządzono ewakuację – NBC Nowy Jork

Zarządzono ewakuację – NBC Nowy Jork

W środę wczesnym rankiem w rejonie Midtown East eksplodowała rura parowa, przerażając mieszkańców, którzy musieli schronić się w swoich mieszkaniach. Incydent ten doprowadził również do zamknięcia wielu ulic.

Według Wydziału Zarządzania Kryzysowego problem z linią parową zaczął się od wycieku na East 52nd Street i Second Avenue około godziny 2 w nocy. Służby ratunkowe poinformowały, że pęknięcie nadal się pogłębiało, zanim zostało opanowane około godziny 6:45.

Niektóre ulice w okolicy zostały zamknięte, w tym 1st Street do Lexington Street od 51st Street do 54th Street i 51st Street do 54th Street od 1st Street do Lexington Street. Policja również nie wpuściła ludzi na teren obiektu – powiedziało NBC New York kilku nowojorczyków próbujących dostać się do pracy.

Podczas gdy ekipy ratunkowe oceniały okolicę, FDNY poinformowało, że mieszkańców poproszono o schronienie się w swoich mieszkaniach. Con Edison zalecił mieszkańcom zamknięcie okien, a osobom przebywającym w pobliżu East 52nd Street i Second Avenue.

Według Departamentu Zarządzania Kryzysowego, służby ratunkowe zapewniają mieszkańcom eskortę, aby bezpiecznie opuścili teren.

„Najważniejszą rzeczą, nad którą teraz pracujemy, jest przeprowadzanie testów jakości powietrza. Wyniki będziemy mieli późnym rankiem” – powiedział komisarz ds. zarządzania kryzysowego Zach Escol. – Badania środowiskowe na obecność azbestu w najbliższej okolicy – ​​powiedział hrabstwo Ed.

Escol powiedział, że jego załogi pracują nad przyspieszeniem procesu testowania i czyszczenia. Dla mieszkańców zaniepokojonych jakością powietrza dostępne są maski N-95.

W wypadku nikt nie odniósł obrażeń. Urzędnicy podali, że zerwanie dotknęło ośmiu klientów Con Edison Steam.

Komentarz wydawcy: FDNY początkowo podało, że mieszkańcy zostali ewakuowani z tego obszaru, zamiast schronić się na miejscu.

READ  Wyciek danych dotyczy milionów pacjentów, dziesiątek placówek na Florydzie – NBC 6 South Florida