20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Załoga astronautów Axe-3 ląduje u wybrzeży Florydy po tym, jak burze opóźniły ich powrót do domu

Załoga astronautów Axe-3 ląduje u wybrzeży Florydy po tym, jak burze opóźniły ich powrót do domu

https://www.facebook.com/axiomspace/videos/1447998949257378/

Po spędzeniu dodatkowych sześciu dni w kosmosie z powodu pobliskiej burzy FlorydaPrzede wszystkim-europejski Specjalna misja astronautów powróciła na Ziemię wczesnym rankiem w piątek.

W środę rano załoga ostatecznie oddzieliła się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, rozpoczynając dwudniową podróż powrotną na Ziemię. Wylądował u wybrzeży Florydy około 8:30 czasu wschodniego.

Wystąpił błąd podczas pobierania tweeta. Być może został usunięty.

Pierwotnie załoga miała jednak wrócić do domu w sobotę Ogłoszono SpaceX Czteroosobowa załoga spędzi w kosmosie dodatkowe dni Z powodu złej pogody w tym tygodniu W strefie odzyskiwania wyłączone Floryda.

SpaceX może odzyskać statek kosmiczny Crew Dragon i jego załogę z siedmiu potencjalnych miejsc lądowania u wybrzeży Zatoki Florydzkiej i Oceanu Atlantyckiego. Jednakże wysokość fal, wiatr i deszcz muszą spełniać standardy NASA dotyczące bezpiecznego powrotu i odzyskania statku kosmicznego Dragon.

Po dniach opóźnień pogodowych system burzowy spowodował problemy w powrocie Axe-3, powodując jego przemieszczanie się w górę wschodniego wybrzeża, torując drogę załodze do odlotu.

Po 20 dniach w kosmosie sonda Dragon odleciała ze stacji w środę o 9:20 czasu wschodniego, gdy znajdowała się nad południowym Pacyfikiem. Ocean.

„Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście na stacji i nie możemy się doczekać Waszych uśmiechniętych twarzy” – powiedział załodze SpaceX Ground Control.

Pogoda ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego lotu załogi SpaceX DRAGON SPLASHDOWN

Załoga Axe-3 spędziła dwa dodatkowe dni w niskiej grawitacji, podczas gdy Dragon okrążał Ziemię, przygotowując się do lądowania u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Plaża Daytonana Florydzie, około 47,5 godziny później. Czas pomiędzy odlotem z ISS a przybyciem Dragona na Ziemię zależy od położenia stacji w stosunku do strefy lądowania i warunków pogodowych.

Statek kosmiczny wszedł ponownie w atmosferę ziemską z prędkością 30 000 km/h, korzystając ze spadochronu, aby zmniejszyć prędkość do kilku mil na godzinę przed lądowaniem. Następnie Dragon po cichu wpadł do oceanu u wybrzeży Florydy, gdzie czekały ekipy ratunkowe NASA i SpaceX.

Podczas pobytu na orbicie załoga przeprowadziła ponad 30 eksperymentów w zakresie mikrograwitacji. Tematyka eksperymentu Axe-3 obejmowała badania biomedyczne, sen, zdrowie kości, pogodę kosmiczną i gotowanie makaronu w kosmosie. Dzięki dodatkowym dniom spędzonym w kosmosie prywatni astronauci przeprowadzili więcej badań i spędzili czas na organizowaniu wydarzeń informacyjnych ze swoimi krajami.

Misja ta stanowi pierwszy w pełni europejski załogowy lot kosmiczny na Międzynarodową Stację Kosmiczną z załogą z Włoch, Turcji i Szwecji. Lot kosmiczny to druga misja Axiom Space dla Lopeza Alegríi, głównego astronauty firmy i byłego dowódcy. NASA astronauta. Był także dowódcą inauguracyjnej misji Axiom Space na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kwietniu 2022 r.