9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Załamanie” inflacji doprowadzi do dużych wzrostów na giełdzie: Credit Suisse

„Załamanie” inflacji doprowadzi do dużych wzrostów na giełdzie: Credit Suisse

Credit Suisse spodziewa się, że Rezerwa Federalna przestanie podnosić stopy procentowe wcześniej niż powszechnie oczekiwano z powodu spadającej inflacji.

Według głównego analityka giełdowego firmy w USA, rozpocznie ona silną penetrację rynku.

„To jest właściwie to, co jest szeroko wyceniane na rynku” – powiedział CNBC Jonathan Golub.szybkie pieniądze„W poniedziałek” każdy z nas widzi, gdy idziemy na stację benzynową, że spada cena benzyny i ropy. Widzimy to nawet z jedzeniem. Więc to już pojawia się w danych. A to naprawdę ogromny pozytywny potencjał”.

W podglądzie nowej notatki Dane o CPI i PPI w sierpniu za ten tydzieńGolub twierdzi, że „załamanie” inflacji nastąpi w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy.

„Kontrakty terminowe sugerują, że ceny żywności i energii powinny spaść o -5,7% i -11,8% do końca 2023 r., podczas gdy inflacja surowców spadła z 12,3% do 7,0% od lutego” – napisał. „W ciągu ostatniego roku ceny usług i wynajmu wzrosły mniej niż podstawowy wskaźnik CPI (5,5% i 5,8% w porównaniu z 8,5%)”.

Golub spodziewa się, że oznaki załamania inflacji zmuszą Fed do zaprzestania podnoszenia stóp procentowych. Ramy czasowe: w ciągu najbliższych czterech do sześciu miesięcy.

„Rynek myśli, że nadejdzie w pierwszym kwartale, jeśli będziemy kontynuować tę trajektorię spadkową, w której wszystko wraca do normy, albo się zatrzymają, albo zasygnalizują, że mogą się zatrzymać” – powiedział. „Jeśli to zrobią, giełda chce iść do przodu. Giełda naprawdę wystartuje”.

A teraz może to być plik Strategiczny czas na szukanie możliwości. Golub szczególnie kocha Dobra konsumpcyjneA BranżeA Zintegrowane rafinerie i producenci ropy.

„Wyceny na rynku są w tej chwili gdzieś pomiędzy uczciwymi a niedrogimi, co oznacza, że ​​jest więcej na plusie niż mnożnik P/E. [price to earnings] Wielokrotności ”.

READ  Wyłączna kontrola Moskwy w zakresie handlu rosyjskimi aktywami przez cudzoziemców budzi obawy dotyczące odpisów aktywów

golob Standard & Poor’s 500 koniec roku Cel to 4300, co oznacza wzrost o około 5% od poniedziałkowego zamknięcia. Indeks wzrósł o prawie 8% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jednak indeks Standard & Poor’s wciąż spada o około 15% od swojego maksimum.

zastrzeżenie