1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Xbox Series S otrzymuje wzrost wydajności

Xbox Series S otrzymuje wzrost wydajności

Biały Xbox Series S stoi przed zielonym tłem.

obrazek: Xbox / Kotaku

Chociaż nie jest to najpotężniejsza konsola na świecie, mniejsza i tańsza konsola Xbox Series S była ogromnym hitem dla Xboksa. Ale mówi się, że niektórzy programiści odczuwali presję tworzenia większych i bardziej zaawansowanych gier do pracy na konsoli, aw odpowiedzi Microsoft zwalnia trochę pamięci, aby poprawić wydajność minikonsoli.

Jak to zauważyłem krawędźMicrosoft ma nadzieję, że Xbox Series S będzie nieco bardziej wydajny, zwalniając trochę pamięci i umożliwiając programistom dostęp do tej dodatkowej pamięci w razie potrzeby. W filmie wyjaśniającym tę nową aktualizację skoncentrowaną na programistachMicrosoft twierdzi, że odblokowuje „setki dodatkowych megabajtów pamięci” i że teoretycznie daje to studiom większą kontrolę nad sposobem wykorzystania ograniczonej pamięci konsoli. Microsoft twierdzi, że „może to poprawić wydajność grafiki w warunkach ograniczonej pamięci”.

Czerwcowy zestaw do tworzenia gier (GDK) jest już dostępny

Żeby było jasne, to nie to samo, co Microsoft czterokrotnie zwiększający moc serii S. Ani ten Microsoft nie przerzuca tajnych przełączników, aby umożliwić konsoli uruchamianie gier w 8K, 240 Hz lub coś podobnego. Zamiast tego dostosowuje się ilość pamięci przydzielonej do funkcji niezwiązanych z grami w serii S o wartości 300 USD.

Podczas gdy najsilniejszy Xbox Xbox X Konsola ma 16 GB pamięci RAM, podczas gdy tańszy Xbox Series S ma zaledwie 10 GB. Ale przed tą aktualizacją programiści mieli dostęp tylko do 8 GB tej pamięci, ponieważ Microsoft zarezerwował około 2 GB dla systemu operacyjnego konsoli. Deweloperzy będą mieli teraz kilkaset więcej megabajtów pamięci, co może pomóc niektórym grom działać nieco lepiej w przyszłości.

Microsoft od dawna klasyfikuje Xbox Series S jako tańszą, mniej wydajną, ale nadal wydajną opcję konsoli dla następnej generacji. A Okazał się bardzo popularnym sprzętem Odkąd pojawił się wraz z najbardziej niesamowitym Xbox Series X w 2020 roku. Do diabła, już go miałem Xbox Xbox X A Skończyło się na zakupie?. Stał się głównym sposobem, w jaki bawimy się w naszym salonie i jest dla niej idealny upadek chłopaki A Fortnite. Ale w przypadku bardziej intensywnych gier może to być trudne i wymagać niższej liczby klatek na sekundę lub rozdzielczości. Podobno doprowadziło to do pewnych problemów i frustracji, gdy programiści próbują uruchomić niektóre gry na mniejszym urządzeniu.

A recent example of a game performing differently on Series S is the Evil Dead game, which launched without a 60fps performance mode on the cheaper machine. Resident Evil Village also limits the game to Tylko 45fps przy 1440p i 30fps przy włączonym ray tracingu.

Miejmy nadzieję, że kilka dodatkowych bitów i pamięci pomoże programistom pracującym nad portami Xbox nie czuć się skrępowanym przez słabszy Xbox Series S.

READ  Square Enix zdradza plany Dragon Quest X w 2023 roku