1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wolff Thies powiększa zespół 27-osobowych prawników kancelarii Wardynski i Wspólnicy w Polsce

Wolff Thies powiększa zespół 27-osobowych prawników kancelarii Wardynski i Wspólnicy w Polsce

Recruiter European heavyweight chce podwoić liczbę polskich prawników i otworzyć drugie biuro w kraju w Poznaniu

Wolff Theiss zatrudnił największy zespół w historii polskiego sektora prawnego, do którego dołączyło 27 prawników korporacyjnych i M&A z warszawskiej kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Większość zespołu, w skład którego wchodzi siedmiu partnerów, dołączy do Wolf Thies w Warszawie, choć rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​będą pracować w nowym biurze w zachodnim Poznaniu.

Nowi partnerzy Izabela Zielińska-Barłosek, Anna Dąbrowski i Krzysztof Lipiszewski pokierują polskim zespołem korporacyjnym/M&A Wolffa Theissa. Kancelaria jest jedną z największych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CEE/SEE), zatrudniając około 400 prawników w 13 krajach regionu.

Partner zarządzający Wolf Theiss, Andrea Gritsch, określił zatrudnienie zespołu jako „wielki krok dla rynku docelowego firmy w Polsce i całym regionie CEE/SEE”.

„Cieszymy się, że w Polsce dołączyły do ​​nas doświadczone i utalentowane zespoły. Jest to świadectwo strategii Wolffa Thiesa polegającej na inwestowaniu w największe talenty i rozszerzaniu naszych możliwości w całej naszej sieci” – dodał.

Nowo przybyli ponad dwukrotnie zwiększają liczbę prawników Wolf Theiss w Polsce i zapewniają klientom krajowym i międzynarodowym szerokie doświadczenie w sprawach obejmujących publiczne i prywatne fuzje i przejęcia oraz transakcje private equity, wspólne przedsięwzięcia, ład korporacyjny i restrukturyzację przedsiębiorstw, prywatyzację i pracę na rynkach kapitałowych.

Zielińska-Barłozek dołącza do Wolf Theiss po ponad 26 latach pracy w Wardyński i Wspólnicy. Specjalizuje się w transakcjach M&A dla klientów z sektorów m.in. budowlanego, technologicznego, FMCG oraz private equity.

Tymczasem Dąbrowski spędził prawie 19 lat w swojej byłej firmie, gdzie specjalizował się w lokalnych i międzynarodowych przejęciach i zbyciach, podczas gdy Lipiszewski, który spędził ponad dwie dekady w Wardynski i Wspólnicy, koncentrował się na transgranicznych fuzjach i przejęciach, przejęciach, wspólnych sytuacje kryzysowe i restrukturyzacje przedsiębiorstw, zwłaszcza prywatnych w sektorze giełdowym.

Trio powiedziało, że jest „zachwyceni” dołączeniem do Wolf Theiss, którą opisali jako „wiodącą regionalną firmę o silnej reputacji w dostarczaniu wysokiej jakości usług prawnych klientom w Polsce i poza nią”.

READ  Polska wstrzymuje import ukraińskiego zboża - POLITICO

Bartos Kuras, Maciej Cevcic, Marcin Piedkiewicz i Katarzyna Wojciech-Pakowska to pozostali wspólnicy dołączający do kancelarii.

New Credits w Polsce będzie działać w ramach grupy znanej przez Chambers ze swojej silnej oferty korporacyjnej, szczególnie na średnim rynku. Kluczowymi trenerami są partner Jacek Michalski, wcześniej z Allen & Overy i Wolf Theiss, który pracował przy dużych transakcjach, w tym przy przejęciu przez Vienna Insurance Group w 2020 roku działalności ubezpieczeniowej Aegon w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Turcji i Holandii za 830 mln euro.

Zespół Wolfa Theissa zatrudniany w Polsce podąża za brytyjską firmą Osborne Clarke, która w ubiegłym roku dodała 30 prawników, aby otworzyć swoje pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej w Warszawie, większość przybyłych z polskiej firmy księgowej MDDP.

Pod koniec 2021 roku anglo-niemiecka firma Taylor Wessing zatrudniła 10-osobowy zespół prawników z Deloitte Legal w Warszawie, aby wzmocnić polską praktykę bankową i finansową.