Wodorowa rewolucja czy ewolucja? – H2 Polska.
W procesie transformacji energetyki wodór może stać się kluczowym czynnikiem napędzającym transformację energetyczną. Osiągnięcie tego wymaga jednak współpracy międzynarodowej, redukcji kosztów i integracji z istniejącymi systemami energetycznymi. Tylko wtedy można uwolnić jego pełny potencjał.
Kluczową kwestią w forsowaniu rozwiązań regulacyjnych i certyfikacyjnych dla wodoru jest współpraca organizacji międzynarodowych. –
Jose Oliveira Paulo, Prezes Klastra Technologicznego na rzecz Konkurencyjności w Energii powiedział:
🔥 A może pogościmy razem webinarium? Edukujmy, zachwycajmy i przekształcajmy gospodarkę wodorową!
Hydrogen Central to globalny dziennik internetowy poświęcony gospodarce wodorowej. Możemy pomóc Ci w zorganizowaniu wpływowych seminariów internetowych, które staną się globalnymi odniesieniami na Twój temat i zawsze aktualnym źródłem informacji. Kliknij tutaj, aby poprosić o więcej szczegółów
Powinny współpracować, aby ułatwić wymianę informacji między przemysłem, środowiskiem akademickim, instytucjami badawczymi, inwestorami kapitałowymi i szerszą społecznością zainteresowanych stron.
Ustanowienie spójnych standardów i przepisów jest kluczem do budowania zaufania do technologii wodorowych i umożliwienia ich pomyślnego wdrożenia. Ma to kluczowe znaczenie dla przyspieszenia rozwiązań w zakresie regulacji i certyfikacji wodoru oraz budowania wykwalifikowanej siły roboczej na rzecz gospodarki opartej na czystym wodorze.
Kolejnym poważnym wyzwaniem jest ograniczenie kosztów związanych z produkcją, dystrybucją i wykorzystaniem wodoru. Veronika Volitkova, członkini zarządu i dyrektor zarządzająca Czeskiej Platformy Technologii Wodorowych, zauważyła, że postęp wymaga przyspieszenia wdrażania technologii wodorowych i ograniczenia kosztów. – V. Vohlidkova wyjaśniła, że poluzowanie przepisów i przyjęcie bardziej neutralnego technologicznie podejścia do niskoemisyjnego wodoru to niezbędne kroki, aby osiągnąć dojrzałość w tym sektorze. Sztywne ograniczenia mogą stanowić przeszkodę w realizacji projektów, dlatego ważnym aspektem jest elastyczne podejście.
Integracja ekosystemów czystego wodoru ze zmieniającymi się systemami energetycznymi jest nieunikniona. W regionie CEE ważną rolę może odegrać Inicjatywa Trójmorza. – 3 Rada Morza wkrótce udostępni wodór do powszechnego zastosowania w przemyśle, energetyce i transporcie, wyjaśnia Jan Wieterschuds, prezes Słowackiego Krajowego Stowarzyszenia Wodoru. Inicjatywa ma na celu przyspieszenie integracji wodoru z istniejącą infrastrukturą energetyczną, aby pomóc zwiększyć efektywność energetyczną i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.
Wiodąca pozycja UE w zakresie technologii i ram polityki w zakresie czystego wodoru jest ogromnym atutem światowej gospodarki wodorowej. – Oczekuje się, że kraje takie jak Niemcy staną się importerami czystego wodoru dzięki mechanizmowi rynku czystego wodoru i programom wsparcia, co będzie cenną lekcją dla Korei, która również spodziewa się znacznego importu czystego wodoru, mówi Jado Moon, założyciel Global Hydrogen Industry Associations. Sojuszu i były prezydent H2KOREA. Koreańskie firmy przodują w zastosowaniach wodoru, takich jak pojazdy FCEV i ogniwa paliwowe, i stanowią idealnego partnera dla krajów europejskich w zakresie rozbudowy ekosystemu wodorowego. –
J. Księżycpowiedział:
Platformy międzynarodowe, takie jak Globalny Sojusz Stowarzyszeń Przemysłu Wodorowego, odegrają ważną rolę w ułatwianiu wymiany informacji, polityki i współpracy między instytucjami, ostatecznie przyspieszając naszą wspólną podróż w stronę przyszłości zerowej netto.
Obecnie wodór pojawia się jako rozwiązanie energetyczne, głównie ze względu na wysokie koszty i rygorystyczne przepisy. Jednak przy odpowiednim wsparciu rządów, sektora prywatnego i organizacji międzynarodowych wodór może stać się rewolucyjnym rozwiązaniem, które odegra ważną rolę w transformacji energetycznej, transporcie i handlu. Wdrożenie bardziej przyjaznych przepisów oraz ciągłe badania i innowacje mogą znacznie przyspieszyć ten proces i pomóc wodorowi w wykorzystaniu jego pełnego potencjału.
W dniach 24-25 kwietnia 2024 na terenie MTP Poznań Expo odbędzie się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND oraz NetZero Środkowoeuropejskie Forum Dekarbonizacji.
Według Najnowsze wiadomości kształtujące rynek wodoru w Hydrogen Central
Wodorowa rewolucja czy ewolucja? – H2 Polska.
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com