Pracodawcy będą musieli częściej niż w poprzednich latach szkolić młodych pracowników, mówi Ken Coleman, gospodarz Ramsay Solutions.
Na horyzoncie może pojawić się Wielka Rezygnacja 2.0 – oczekuje się, że prawie trzech na dziesięciu pracowników odejdzie z pracy do końca 2024 r., a młodsi pracownicy mogą stać na czele zmian.
Wyniki ankiety opublikowanej w środę przez Resume Builder wykazały, że 28% z 1000 ankietowanych pracowników pełnoetatowych planuje odejść z pracy przed końcem roku, przy czym najwyższy odsetek pochodzi z sektora usług i pracowników w wieku od 18 do 34 lat.
„Młodsi pracownicy częściej zmieniają pracę, ponieważ próbują określić, jaki rodzaj pracy, branża i środowisko będą dla nich najbardziej odpowiednie” – powiedziała Julia Toothaker, specjalistka ds. strategii rekrutacji w Resume Builder. Według najnowszego raportu Dane szczegółowe.
Coraz mniej Amerykanów zmienia pracę wraz ze spowolnieniem na rynku pracy
Dane z ankiety Resume Builder wskazują, że 28% respondentów planuje odejść z obecnej pracy do końca 2024 roku. (iStock/iStock)
„Poza tym możesz szybciej zwiększyć swoją pensję, zmieniając pracę co kilka lat, a pierwsze lata kariery są na to najlepszym momentem” – dodała.
Młodsi pracownicy szukają wygodniejszego miejsca na rynku pracy, a ponad połowa niezadowolonych ze swojej obecnej sytuacji (56%) jako powód chęci odejścia podaje niższe płace.
44% uczestników potwierdziło „chęć uzyskania lepszych świadczeń”, natomiast chęć nieco mniej stresującej pracy spadła do 43% uczestników.
Większość pracowników żałuje, że odeszła z pracy w czasie „wielkiej rezygnacji”
Według 56% uczestników badania niskie płace były jedną z głównych obaw wymienianych przez pracowników. (iStock/iStock)
Opcje pracy zdalnej są kolejnym priorytetem, ponieważ pracownicy po odejściu z pracy rozglądają się za swoją następną rolą, a Toothaker twierdzi, że rosnące wymagania wobec siły roboczej mogą spowodować przeniesienie stanowisk pracy na oferty bardziej zdalne lub hybrydowe, jeśli znalezienie kandydatów stanie się trudne.
„To jest rynek pracy i dlatego widzimy wiele zarejestrowanych zleceń szkoleniowych” – wyjaśniła w raporcie. „A kiedy rynek ponownie skupi się na kandydatach, zobaczymy więcej franczyz”.
Były dyrektor generalny Walmartu, Bill Simon, twierdzi, że odejście pracowników z pracy jest „niepokojące” dla firm.
Według różnych danych ogółem 21% respondentów stwierdziło, że „w pewnym stopniu” odejdzie z pracy w tym roku, a 7% uznało, że „bardzo prawdopodobne” dokona zmiany.
Jak wynika z ankiety opublikowanej przez Paychecks w lutym 2023 r., pierwsza „duża rezygnacja” miała miejsce po pandemii Covid-19, kiedy tylko w 2022 r. 47 milionów Amerykanów odeszło z pracy, przez co wielu później żałowało tej decyzji.
Gdy firmy wracają do biur, pracownicy przejmują obowiązki tych, którzy uczestniczyli w „Wielkiej Rezygnacji”.
ROZPOCZNIJ BIZNES FOX, KLIKAJĄC TUTAJ
Megan Henne z FOX Business przyczyniła się do powstania tego raportu.
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Jak sztuczna inteligencja zmienia polską gospodarkę? Szanse i wyzwania dla MŚP
JPMorgan oczekuje, że Fed obniży w tym roku referencyjną stopę procentową o 100 punktów bazowych
Akcje giganta chipów sztucznej inteligencji Nvidia spadły pomimo rekordowej sprzedaży wynoszącej 30 miliardów dolarów