22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk przekłada swoją wizytę w Indiach, ponieważ Tesla i SpaceX obserwują ogromny rynek

Elon Musk przekłada swoją wizytę w Indiach, ponieważ Tesla i SpaceX obserwują ogromny rynek

Elon Musk przełożył wizytę w Indiach, która obejmowałaby spotkanie z premierem Narendrą Modim, mówiąc, że musi zająć się pilnymi sprawami Tesli.

„Niestety bardzo duże zobowiązania Tesli wymagają przełożenia wizyty w Indiach, ale z niecierpliwością czekam na tę wizytę jeszcze w tym roku” – oznajmił miliarder w poście na stronie X. Miał ją odwiedzić na dwa dni – kwiecień. 21 i 22 – do Ogłasza plany Wejście na rynek indyjski.

Decyzja o przełożeniu zapada po gorączkowym tygodniu w Tesli. Wczesną niedzielą Musk ogłosił w notatce skierowanej do ponad 140 000 pracowników firmy, że zmniejszy zatrudnienie o ponad 10% na całym świecie. Odeszło także dwóch menedżerów wyższego szczebla.

W środę firma poinformowała, że ​​zwróci się do akcjonariuszy o ponowne głosowanie w sprawie pakietu odszkodowań dla Muska o wartości 56 miliardów dolarów, który został unieważniony przez sąd w Delaware w styczniu. W piątek Tesla wycofała prawie 3900 pickupów Cybertruck i obniżyła cenę większości swoich pojazdów w Stanach Zjednoczonych o 2000 dolarów w związku ze spowolnieniem sprzedaży i wzrostem zapasów.

23 kwietnia firma opublikuje również wyniki za pierwszy kwartał, po tym jak poinformowała już o dostawach pojazdów Przegapione szacunki Z dużym marginesem. Akcje spółki spadły w tym roku o ponad 40%, obniżając wartość rynkową producenta samochodów do mniej niż 470 miliardów dolarów.

Planowana wizyta Muska w Indiach była kluczowa pod względem harmonogramu dla niego i Modiego. Indie rozpoczęły głosowanie w wyborach krajowych, ponieważ Modi stara się o trzecią kadencję, powołując się na ożywienie gospodarcze kraju. Inwestycje miliarderów takich jak Musk zwiększyłyby jego atrakcyjność wśród wyborców.

Musk stara się o pozwolenie dla należącej do SpaceX firmy Starlink na działanie na największym w jej historii rynku. Bloomberg podał, że Starlink otrzymał już zapewnienia od indyjskiego rządu, że będzie mógł rozpocząć działalność w tym kraju już w trzecim kwartale tego roku. poprzednio.

READ  Weteran armii wygrywa proces sądowy o 50 milionów dolarów przeciwko 3M za uszkodzenie słuchu spowodowane przez słuchawki

Tesla również od lat próbuje włamać się do Indii, ale wysokie podatki importowe działają odstraszająco, na co Musk wielokrotnie wskazywał. W zeszłym miesiącu Indie obniżyły podatki importowe na samochody elektryczne od zagranicznych producentów samochodów, którzy zobowiązali się do zainwestowania co najmniej 41,5 miliarda rupii (497 milionów dolarów) i rozpoczęcia produkcji samochodów elektrycznych w lokalnej fabryce w ciągu trzech lat.

Duża inwestycja Tesli umożliwiłaby Muskowi wykorzystanie dynamicznie rozwijającego się indyjskiego rynku pojazdów elektrycznych i przeciwdziałanie powolnemu popytowi na pojazdy elektryczne w innych krajach. Jednak obserwatorzy Tesli chcą zobaczyć działania w terenie po zauważeniu opóźnień w wcześniej ogłoszonych projektach, takich jak budowa ogromnej fabryki w Meksyku.

Zapisz się do newslettera Eye on AI, aby otrzymywać informacje o tym, jak sztuczna inteligencja kształtuje przyszłość biznesu. Zarejestruj się za darmo.