19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Warhammer 40K: Co to w ogóle jest astronomia?

Warhammer 40K: Co to w ogóle jest astronomia?

Astronom jest wielką latarnią morską cesarza. Bez niej podróż byłaby niemożliwa. Ale kto obserwuje astronomiczną latarnię morską?

astronom

the astronomiczny On Psychologiczny latarnia która Nawigatorzy używany do pilotowania statków kosmicznych Imperium Przez niemożliwy do pokonania chaos Zniekształcenia-przestrzeń. Ponieważ stworzona wiązka jest psychiczna, istnieje w psychicznym wszechświecie Zniekształcenia. To obowiązek Adeptus Astronomica Aby utrzymać wszystkie aspekty astronomii, w tym szkolenie tych, którzy będą ją obsługiwać.

Astronom został pierwotnie wbudowany M30 gotowy na Wielka krucjata. the imperium przywiózł duże ilości Księża techniczni i ukuł wiele terraZa ogromne zadanie do zbudowania Pokój astronoma w Zakazany zamek. W czasie budowy Astronomical był największą pojedynczą strukturą na Terrze, chociaż później został przekroczony Pałac Królewski. W czasach Wielkiej Krucjaty astronom kierował się bezpośrednio mocą psychiczną cesarza. Bez latarni astronomicznej, która prowadziła ich statki przez Osnowę, imperialne armie nigdy nie przeprowadziłyby Wielkiej Krucjaty.

Po herezji cesarz został pochowany w środku Złoty tron Wymaga to coraz większej liczby Psionik Poświęcenia dla utrzymania astronomii. Dziś Astronomera wspiera dziesięć tysięcy samego siebie trenował wcześniej Adeptus Astronomica. Absolutna wola Imperatora kieruje tę energię w sposób ciągły przez około pięćdziesiąt tysięcy lat świetlnych galaktyki. Chociaż Imperator nie zapewnia energii latarni morskiej, ma duchową moc manipulowania tą ogromną energią i kierowania jej w całej galaktyce.

Psychologowie zajmujący się astronomią są rekrutowani do organizacji poprzez Adeptus Astra Telepathica. Zaczynali w Adeptus Astronomica jako asystenci i nauczyli się wykorzystywać swoją siłę, filozofię, sens życia i wierzenia astronomów. Niektórzy osiągają stan mistyczny, zyskując status Wybrańca. To właśnie ci wybrańcy są ostatecznie powołani do służby w Izbie Astronomów. Tutaj swoją energią psychiczną zasilają latarnię astronomiczną; Gdy ich moc jest wyczerpana, Wybraniec powoli zanika i umiera. Każdego dnia w astronomii ginie do stu psioników.

READ  Statek kosmiczny NASA zmierza w kierunku najbardziej wulkanicznego miejsca w Układzie Słonecznym

Jednak moc psychiczna, którą generują dzięki swojej ofierze, jest kierowana przez umysł Imperatora na odległość około pięćdziesięciu tysięcy lat świetlnych galaktyka. Ponieważ Terra znajduje się w zachodniej części galaktyki, przestrzeń astronomiczna nie obejmuje dalekowschodniej części galaktyki. Podróże Warp poza przestrzeń astronomiczną są bardzo ograniczone – to skutecznie tworzy granicę imperium. Z tego powodu zniszczenie Astronomical prawdopodobnie zatrzymałoby wszystkie podróże Imperium w osnowie w galaktyce, rzucając Imperium na kolana.

Nawigatorzy, podobnie jak inni psychologowie, potrafią wyczuć astrologa. Opisuje się to jako wrażenie srebrzystego światła i chóru wielu niebiańskich głosów, zaczynającego się najpierw od głosu solowego i stopniowo przeradzającego się w anielski chór. Sugeruje, że „religijni żołnierze piechoty morskiej”, którzy słyszą astronoma, mogą wpaść w trans medytacyjny, gdy się na nim skupią. Dowódca Kosmicznych Marines Gabriela Angelosa Od czasu do czasu wpadał w coś w rodzaju transu bojowego, gdy słyszał astronoma podczas walki, poprawiając na ten czas swoje umiejętności bojowe.

Astronom, bez wiedzy Imperium, jest tym, co przyciąga tyrania Floty Roju grozić galaktyka I całe imperium.

natychmiast po 13 Czarna krucjata I pojawienie się A Wielka Szczelinaastronom wyszedł wywołując zamieszanie i przerażenie w całym Imperium. Okres ten, nazwany później b oślepiające dni, bardzo zróżnicowane. W niektórych światach były tylko dni ślepoty, aw innych – miesiące. Zakłada się, że niektóre imperialne planety są nadal pozbawione światła Imperatora. NA terraŚlepota trwała trzydzieści trzy dni.

Adeptus Astronomica

the Adeptus Astronomica Są członkami cesarski kapłaństwo, które zachowuje Psychologiczny Sygnalizator znany jako astronomicznyużywane wcześniej Nawigatorzy. Astronomica ściśle współpracuje z Adeptus Astra Telepathica i rekrutów z ich szeregów.

READ  NASA twierdzi, że Kosmiczny Teleskop Hubble'a stoi w obliczu niepowodzeń, ale powinien nadal działać przez lata

Adeptus Astronomica składa się głównie z samego siebie; Osoby niepsychiczne są dziedzicznymi sługami. Ciągły transfer energii psychicznej ostatecznie niszczy tych psycholi, chociaż zawsze jest ich więcej, aby ich zastąpić. Jednak to prawo pozwala cesarskim statkom podróżować przez niebezpieczeństwa Zniekształcenia przy dużych prędkościach. Siedziba organizacji znajduje się w Tirze Zakazany zamekgdzie nawet sędziowie I detektywi Aby wejść, musisz otrzymać zaproszenie. Misją Adeptus Astronomica jest szkolenie młodych psychików, które otrzymują od Adeptus Astra Telepathica, aby mogły służyć w Pokój astronoma. Cała organizacja jest instytutem szkoleniowym prowadzonym przez klasę starszych członków zwanych instruktorami. Niektórym instruktorom nadaje się tytuł „wyższego nauczyciela” i daje kontrolę nad określonym obszarem nauczania. Grupa personelu administracyjnego zajmuje się codziennymi zadaniami, takimi jak konserwacja.

Zatrudnienie i usługi

Prezesem Generalnym Adeptus Astronomica jest Magister astronomiiktóry reprezentuje organizację jako a Lorda Wysoka Tira. Pod względem składu organizacja posiada elitę kierowniczą wraz z dużą grupą młodych uczniów, którzy pewnego dnia staną się częścią dziesięciotysięcznego korpusu zarządzającego Astronomem. Tych uczniów uczy się uwalniania swojej psychicznej energii poprzez ćwiczenia umysłowe, co trwa kilka miesięcy. Następnie są wzywani do Baterii Psychicznej w Sali Astronomiconu i mogą być wezwani w dowolnym momencie, gdy starzy członkowie umrą lub upadną. W tym stanie uczniowie rzadko wytrzymywali więcej niż dwa lub trzy miesiące, a sto osób umierało dziennie w kulistej komorze. W tym procesie jej siła życiowa jest powoli wysysana przez dziwne urządzenie w centralnym punkcie wielkiej kulistej sali.

Chociaż te osoby niestety oddają życie, jest to ostateczna ofiara potrzebna do dalszego przetrwania ludzkości. Ze względu na swoje obowiązki członkowie Adeptus Astronomica są rzadko widywani terra Chociaż jej przywódcy, którzy są odpowiedzialni za dalsze korzystanie z astronomii, mogą swobodnie podróżować. podobny do Adeptus Mechanicus, Ta organizacja jest klasztorna, jej członkowie noszą ubrania podobne do pobożnych, które są niebieskie i mają kaptury. Ci w pełni wyszkoleni członkowie golą głowy i są gotowi na przyjęcie implantów neuronowych, które pewnego dnia pozbawią ich mocy, by zasilić Astronoma.

READ  Ślady w Chinach wskazują na nowego megaraptora, który żył z dinozaurami

Young Psycho rozpoczyna pracę w Astronomica jako asystenci. Nie tylko uczą się, jak używać i kontrolować swoje moce psychiczne, ale także są do nich wprowadzani Tradycje astronomiczne. Uczą się wartości swojego życia, studiują filozofię i stopniowo dochodzą do wewnętrznego zrozumienia wszechświata i natury osnowy. Ci, którzy osiągają ten mistyczny stan, stają się wybierać I w końcu są powołani do służby w Izbie Astronomów.

Pozycja wybrańca jest uważana za wielki zaszczyt. Nieosiągnięcie tego celu nie jest porażką; Zamiast tego stają się trenerami lub są wchłaniani jako pracownicy administracyjni w Zakazany zamek. Ci, którzy osiągną wybrany stan, są uważani za lepiej wyszkolonych, a nawet za mistrzów astronomii. Ich głowy są ogolone, noszą żółte szaty i szkarłatne insygnia Wybrańca. Resztę życia spędzają na modlitwie i medytacji, dopóki nie zostaną powołani do służby w pokoju astronomów.

Dowiedz się więcej o nawigatorach kierowanych przez astronomów

słownik

~ Eksperci, podziękujmy cesarzowi za jego świecące światło w ciemności.

obraz symbolu

Tata, gracz, wydawca, pilot w Teksasie. Wszystkie gry cały czas od gimnazjum. Założyłem BoLS Interactive w 2006 roku. Od zawsze jestem entuzjastą gier planszowych i gier RPG, a także wydawcą internetowym, który każdego dnia dostarcza rozrywki i informuje moich czytelników. Od lat 70-tych gram w RPG i gry planszowe. Gram i gram w Warhammera i Warhammera 40K od ponad 35 lat.