13 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Walmart zatrudnia setki pracowników w firmach

Walmart zatrudnia setki pracowników w firmach

Walmart firma

WMT -1,64%

Setki ról korporacyjnych są wycinane w dążeniu do restrukturyzacji, według osób zaznajomionych z tą sprawą tydzień później Gigant handlu detalicznego ostrzega przed spadającymi zyskami.

Sprzedawca zaczął powiadamiać pracowników w Bentonville, Ark, centrali i innych biurach firmy o restrukturyzacji, która dotyczy różnych działów, w tym merchandisingu, globalnych technologii i zespołów nieruchomości, mówili ludzie. Jedna z tych osób powiedziała, że ​​w sumie zlikwidowano około 200 miejsc pracy.

Rzeczniczka Walmartu potwierdziła, że ​​niektóre role zostały zlikwidowane, gdy firma modernizuje swoją strukturę, ale powiedziała, że ​​firma inwestuje również w inne obszary i tworzy nowe role.

W zeszłym tygodniu Walmart ostrzegł, że jego zarobki spadną w bieżącym kwartale i roku podatkowym, ponieważ musiał ograniczyć odzież i inne towary zgromadzone w swoich sklepach. Sprzedawca powiedział, że spowodowały to rosnące ceny żywności i paliw Klienci z USA mogą cofnąć inne kategorie który generuje większy zysk.

Walmart był jednym z wielu sklepów, które zaskoczyły kupujących tej wiosny Odwrócił ich wydatki? Jeden z produktów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas pandemii. Ponadto niektóre produkty dotarły z opóźnieniem z powodu kryzysów w łańcuchu dostaw, powodując nadpodaż, gdy zainteresowanie kupujących zmalało.

kierowanie korp.

Wydał ostrzeżenie o zarobkach w czerwcu po tym, jak podał wyniki kwartalne, które, podobnie jak Walmart, wykazały wzrost poziomu zapasów. zeszły tydzień,

najlepsza oferta firma

Zmniejszenie celów sprzedaży i zysku, mówiąc konsumenci Zrezygnowałem z elektroniki.

Walmart jest największym prywatnym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych i choć wielu jego pracowników pracuje na godziny, to tysiące ludzi pełnią funkcje korporacyjne. Walmart zatrudnia 2,3 miliona na całym świecie, w tym 1,7 miliona w Stanach Zjednoczonych, na dzień 31 stycznia.

READ  Tesla wprowadza Model Y Standard Range AWD dla pracowników od 60 000 USD z pewnymi ulepszeniami

Chociaż rynek pracy w USA jest ogólnie silny, garstka innych głównych pracodawców wycofuje się z zatrudniania lub eliminowania niektórych miejsc pracy.

Ford Motor firma

Przynieść Odciąć tysiące pracowników umysłowychpodczas gdy giganci technologii lubią

Microsoft korp.

i tata na facebooku

metapodkładki firma

Wycofane.

Inwestorzy otrzymają kolejną informację o kondycji amerykańskiego rynku pracy w piątek, kiedy rząd opublikuje dane za lipiec. Ekonomiści ankietowani przez Wall Street Journal uważają, że piątkowy raport o zatrudnieniu wykaże, że w lipcu dodali ponad 250 tys., w porównaniu z 372 tys. w czerwcu.

To ewoluująca historia i będzie aktualizowana.

Napisz do Sarah Nassauer pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8