25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Walmart obniża wynagrodzenie początkowe nowym pracownikom, którzy konfigurują zamówienia online i półki magazynowe

Walmart obniża wynagrodzenie początkowe nowym pracownikom, którzy konfigurują zamówienia online i półki magazynowe

Pracownik zaopatruje półki w sklepie Walmart, 24 stycznia 2023 r. w Miami na Florydzie. Walmart ogłosił, że na początku marca podniesie płacę minimalną dla pracowników sklepów, a pracownicy sklepów będą zarabiać od 14 do 19 dolarów za godzinę.

Joe Rydell | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

Walmart obniżył wynagrodzenie początkowe nowym pracownikom sklepów, którzy kompletują i pakują zamówienia online oraz półki magazynowe, co rodzi pytania o to, czy firmy stoją w obliczu zimnego rynku pracy, czy też dostosowują się do powrotu do nawyków zakupowych sprzed pandemii.

Sprzedawca detaliczny potwierdził, że w lipcu początkowe wynagrodzenia osób robiących zakupy osobiste i sprzedawców, którzy teraz dołączają do firmy, zostały obniżone. Pracownicy ci pomagają przygotowywać zamówienia do odbioru na zewnątrz lub dostawy do domów klientów oraz uzupełniają półki sklepowe.

Nowi pracownicy Walmartu dołączający do zespołów cyfrowych lub magazynowych zarabiają teraz o około dolara mniej za godzinę niż otrzymywaliby, gdyby zostali zatrudnieni kilka miesięcy wcześniej.

Rzeczniczka Walmartu Anne Hatfield powiedziała, że ​​żadnemu z obecnych pracowników na tych stanowiskach nie obniżono wynagrodzenia. W ramach lipcowej zmiany Walmart dostosował także zakresy wynagrodzeń dla bardziej doświadczonych pracowników, co spowodowało podwyżki dla około 50 000 pracowników sklepu – dodała.

Walmart, największy prywatny pracodawca w Stanach Zjednoczonych, zatrudniający 1,6 miliona pracowników, to firma uważnie obserwowana przez ekonomistów i liderów branży, w tym wielu, którzy szukali oznak spadku inflacji płac i towarów. W styczniu podniosła płacę minimalną dla pracowników sklepów z 12 do 14 dolarów, ponieważ rynek pracy pozostawał napięty, a płaca pozostawała w tyle za rywalami takimi jak Amazon i Target.

Hatfield nie chciał powiedzieć, czy firma zauważyła, że ​​łatwiej jest ich zatrudniać.

Walmart w oświadczeniu podał, że wprowadził zmianę w taki sposób, że jego wynagrodzenie początkowe było stałe, niezależnie od tego, czy pracownik sklepu pracował jako kasjer, zapełniał półki, czy pomagał przy zamówieniach online.

READ  Jakość pojazdu spada do rekordowo niskiego poziomu w nowym skanie JD Power

„Stałe wynagrodzenie początkowe prowadzi do konsekwentnego zatrudniania i lepszej obsługi klienta, a jednocześnie stwarza pracownikom nowe możliwości zdobycia nowych umiejętności na podstawie doświadczenia zdobytego w całym sklepie i kładzie podwaliny pod ich karierę niezależnie od tego, gdzie rozpoczynają” – czytamy w oświadczeniu.

O zmianie wynagrodzeń jako pierwszy poinformował portal Dziennik Wall Street.

Wyższe wynagrodzenie weszło w życie w marcu 2021 r. dla osób robiących zakupy osobiste i sprzedawców w Walmarcie. On ona Wzrost wynagrodzeń dla 425 tys. pracowników Dlatego jej stawki początkowe wahają się od 13 do 19 dolarów za godzinę, w zależności od lokalizacji sklepu i rynku.

Dzięki temu posunięciu Walmart potraktował tych pracowników jak specjalistów. Otrzymuje także wyższe wynagrodzenie za inne stanowiska, na przykład pracowników dekorujących ciasta w jej piekarni lub wymieniających olej w jej warsztatach samochodowych.

W momencie wprowadzenia tej zmiany sprzedawca dużych opakowań odnotował wzrost sprzedaży artykułów spożywczych i handlu elektronicznego. Coraz więcej Amerykanów zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi i szuka rzeczy, które pomogą im w ponownym poruszaniu się, np. wybielacza zębów.

W Notatka firmowa Ogłaszając wówczas tę zmianę, dyrektor generalny Walmart w USA, John Forner, przytoczył gwałtowny wzrost sprzedaży firmy. Powiedział, że poza odnotowaniem ogólnego wzrostu sprzedaży, w zeszłym roku firma odebrała 6 miliardów artykułów do odbioru i dostawy i musiała działać szybko, aby nadążać za szybkimi zwyczajami zakupowymi klientów.

Wielu sprzedawców detalicznych zauważyło, że kupujący wracają do typowych nawyków zakupowych sprzed pandemii, takich jak częstsze odwiedzanie sklepów i rzadsze robienie zakupów online, a także większa świadomość w zakresie uznaniowych zakupów. Doprowadziło to do spadku sprzedaży w handlu elektronicznym w takich firmach, jak Macy’s i Target.

Walmart w dalszym ciągu odnotowuje silny wzrost sprzedaży online. Według ostatniego raportu trzymiesięcznego sprzedaż Walmart w USA wzrosła o 24% rok do roku w drugim kwartale finansowym. Nie jest to jednak tak dramatyczne, jak zyski, jakie firma osiągnęła w pierwszych latach pandemii.

READ  Zbliża się zatwierdzenie Bitcoin ETF, ale przygotuj się na więcej niepowodzeń: dyrektor generalny BitGo

Akcje Walmartu osiągnęły w czwartek najwyższy poziom od 52 tygodni. Jak dotąd w tym roku akcje Walmartu zwyżkowały o około 15%, nieco mniej niż zyski indeksu S&P 500, ale wyprzedziły wielu innych sprzedawców detalicznych.