1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W tym tygodniu w monetach: spekulacje na Twitterze powodują, że Dogecoin jest wyższy, Bitcoin i Ethereum są zielone

W tym tygodniu w monetach: spekulacje na Twitterze powodują, że Dogecoin jest wyższy, Bitcoin i Ethereum są zielone

W tym tygodniu w monetach. Ilustracja autorstwa Mitchella Prevera do dekodowania.

Jeśli to było w zeszłym tygodniu Różnorodna torba płaskość największych monet, W tym tygodniu pojawiły się pierwsze realne oznaki wzrostu po katastrofalnej fali upadłości FTX.

Bitcoin (BTC) wzrósł o 2,7% w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie kosztuje około 17 000 USD. Jego najbliższy konkurent Ethereum (ETH) wzrósł o 6,7% i kosztuje 1285 USD w momencie pisania, zgodnie z danymi z Królowa Gekko.

Wydaje się, że obie wiodące kryptowaluty rozpoczynają skromne ożywienie po rozpoczęciu tygodnia od niedźwiedziego spadku, gdy pojawiły się wiadomości o niepokojach społecznych w Chinach. Ryzykowne aktywa, takie jak akcje spółek technologicznych i kryptowaluty, zatrzęsły się. Protestujący demonstrowali przeciwko trwającym surowym środkom COVID w kraju, budząc obawy, że druga co do wielkości gospodarka świata może się załamać.

Rynek spadł również w poniedziałek po wiadomościach, że pożyczkodawca kryptowalut BlockFi był wniosek o ogłoszenie upadłości. BlockFi to najnowsza firma z długiej listy firm kryptograficznych, które ucierpiały po upadku giełdy kryptowalut FTX.

aktywa ryzyka W środę wyzdrowiał Kiedy prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział w przemówieniu, że grudzień doprowadzi do niższych podwyżek stóp procentowych. To sygnalizuje koniec cyklu wzlotów –jak dotąd trzy W tym roku wszystkie 75 punktów bazowych – to było najostrzejsze od 1994 r.

Chociaż wszystkie główne waluty odnotowały wzrosty, zyski były w większości niewielkie. Jednak kilka nazw odnotowało turbodoładowane zyski, w tym Chainlink (LINK) – wzrost o 11% do 7,59 USD, Uniswap (UNI) eksplodował o 12% do 6,12 USD, a Polygon (MATIC) – wzrost o 8,4% do 6,12 USD.0,922278 USD.

Dogecoin (DOGE) odnotował oszałamiający wzrost o 21,5%, a jego cena w chwili pisania tego tekstu wynosi prawie 10 centów.

To był tygodniowy bieg DOGE stymulować przez ćwierkać Od nowego dyrektora generalnego Twittera, Elona Muska, który zawiera slajdy z niedawnej rozmowy korporacyjnej na Twitterze, którą wygłosił. Jeden slajd wspomina o „Płatnościach”, ale nie podaje szczegółów. To jednak wystarczyło, aby armia dożów zaczęła spekulować, że ich wybraną walutą może być oficjalna cyfrowa waluta Twittera; W końcu to też ulubieniec Muska.

READ  S&P 500 i Nasdaq zamknęły się w piątek wyżej, ale spadają trzeci tydzień z rzędu

Ustawodawcy i regulatorzy głosowali nad FTX

Ustawodawcy na całym świecie nadal poważnie monitorują przestrzeń kosmiczną i debatują nad nią, zwłaszcza po dwóch największych tegorocznych katastrofach: Terra i FTX. W poniedziałek Kongres Brazylii poszedł o krok dalej niż większość i Bill przeszedł Legalne zatwierdzanie kryptowalut do płatności za towary i usługi w krypto.

Ustawa, która wciąż wymaga zatwierdzenia przez prezydenta, obejmuje nagrody za podróże w kryptowalutach i liniach lotniczych w definicji „umów płatniczych” pod nadzorem banku centralnego kraju.

Następnego dnia Europejski Bank Centralny opublikował potępiający dokument, w którym argumentował, że przedłużająca się stabilizacja ceny Bitcoina na poziomie około 20 000 USD przed krachem FTX może byćOstatnie sztucznie wywołane westchnienie Przed drogą do nieistotności.

w post na bloguDyrektor Generalny ds. Infrastruktury Rynku i Płatności w Europejskim Banku Centralnym, Ulrich Bindsel i Kanclerz Jürgen Schaff również argumentują, że „koncepcyjny projekt Bitcoina i wady technologiczne sprawiają, że jest on wątpliwy jako środek płatniczy”.

Amerykańska senator Cynthia Loomis (R-WY) Bitcoin Friend – współsponsor ustawy o ponadpartyjnym domu Ustawa o odpowiedzialnych innowacjach finansowych Opowiadając się za tym, aby Commodity Futures Trading Commission (CFTC) była głównym regulatorem branży – upadek FTX podkreśla potrzebę Kongresu „dowiedzenia się więcej” o kryptowalutach, powiedział w poniedziałek w nagranym wcześniej przemówieniu w „Financial Times” Szczyt kryptowalut i zasobów cyfrowych.

Znana jako „Bitcoin Senator” za obronę kryptowaluty na Kapitolu, Loomis opisała swój rachunek jako „ramy” dla zrozumienia, jak zapobiec katastrofie FTX.

Zauważyła również, że FTX była „mocno zaangażowana” w opracowywanie ustawy o ochronie konsumentów towarów cyfrowych (DCCPA), którą popierają przewodnicząca senackiej komisji ds. rolnictwa, senator Debbie Stabenow (D-Mich.) i senator John Bozeman (R-Ark.). – projekt ustawy Mówi się, że „musi zostać napisany od nowa w sposób bardziej skuteczny i neutralny w stosunku do modeli biznesowych, ale bardzo skoncentrowany na ochronie konsumentów”.