24 września, 2021

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Viaplay rusza w Polsce

Serwis streamingowy Grupy NENT został uruchomiony w Wyapole Polska.

W rezultacie jest teraz dostępny w dziewięciu krajach europejskich, a następnie w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2021 r., Holandii w pierwszym kwartale 2022 r. i na dodatkowych rynkach do końca 2023 r.
W dniu otwarcia (3 sierpnia) Grupa NNT ogłosiła również uruchomienie polscy zabójcy, Czarny pies i Wolność połykania Jej pierwszym scenariuszem w Polsce jest Viplay Originals.

Wraz z grami na żywo, hollywoodzkimi filmami i serialami oraz treściami dla dzieci, podstawą serwisu streamingowego będą polskie, nordyckie i międzynarodowe oryginalne dramaty.

Philippa Wallestam, Chief Content Officer, NENT Group, powiedziała: “Nasze opowiadanie zafascynowało publiczność na całym świecie i jesteśmy zachwyceni, że możemy wykorzystać nasze wyjątkowe talenty do tworzenia polskich oryginałów skrzypcowych. Niezależnie od tego, czy będą popularne, czy jutrzejsze, jak pokazują te trzy pierwsze zamówienia: nasze historie będą inne, prowokujące i zabawne ”.

Przed wprowadzeniem Viaplay w Polsce, Grupa NENT zawarła znaczące umowy dystrybucyjne z dwoma wiodącymi operatorami kablowymi w kraju, Vectra i UPC Polska.

ViaPlay ogłosiło, że przez dwa miesiące będzie bezpłatnie udostępniane byłym klientom.

READ  Lekkoatletyka: Olimpijczyk-sportowiec-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m