20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Uruchomienie wspólnej aplikacji dla abonentów pakietowych

Uruchomienie wspólnej aplikacji dla abonentów pakietowych

Abonenci zarówno Disney+, jak i Hulu będą teraz widzieć „pełne” doświadczenie Hulu w aplikacji Disney+, a Mouse House chce wykorzystać oficjalną premierę zintegrowanego produktu, aby przekonwertować niezależnych klientów Disney+ na subskrypcje obu usług.

Od środy (27 marca) pełna funkcjonalność Hulu będzie dostępna w Disney+ w USA, co oznacza, że ​​tytuły Hulu zostaną zintegrowane ze spersonalizowanymi rekomendacjami treści, kolekcjami i kolekcjami w Disney+. W ramach poprzedniej integracji „beta”, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, treści Hulu były oferowane w osobnym centrum na Disney+.

Ścisła integracja Hulu z Disney+ ma na celu zwiększenie całkowitego czasu oglądania wśród klientów, którzy mają już oba streamery, ale niekoniecznie są świadomi zakresu treści, które mogą oglądać. Większe zaangażowanie w usługę przesyłania strumieniowego wiąże się z niższymi wskaźnikami anulowania.

Tymczasem sprzedaż niezależnych abonentów Disney+ w USA w Hulu będzie trudniejsza. Zobaczą, że w aplikacji będą promowane treści Hulu – wraz z nowymi opcjami aktualizacji w wielu miejscach w Disney+ i na dodatkowych urządzeniach, co zachęci ich do zakupu Hulu. Plany pakietowe obejmujące obie usługi kosztują 9,99 USD miesięcznie z reklamami (2 USD więcej niż Disney+ Basic z samymi reklamami) i 19,99 USD miesięcznie bez reklam (w porównaniu z 13,99 USD miesięcznie za samodzielny Disney+ Premium). Zarówno Disney+, jak i Hulu pozostają dostępne jako samodzielne oferty.

Disney rozpoczyna swoją pierwszą kampanię marketingową dla Hulu w serwisie Disney+, którą określa się jako inicjatywę 360 stopni obejmującą miejsca docelowe poza domem, spersonalizowaną transmisję strumieniową i reklamy cyfrowe, posty w mediach społecznościowych pod wspólną marką oraz „eksperymentalne akrobacje” na wybrzeżu. łącznie z aktywacją na miejscu w Disneyland Resort i Walt Disney World Resort. (Obejrzyj poniżej pierwsze Hulu na Disney+.)

Ogólny przekaz: „Disney+ i Hulu razem są lepsze! Są dostępne w jednej niewiarygodnej cenie” – powiedział Joe Early, prezes ds. dystrybucji bezpośredniej do konsumentów w Disney Entertainment.

Dzięki uprzejmości Disneya

Ponadto wraz z wprowadzeniem Hulu na Disney+ logo Disney+ zostało zaktualizowane o schemat kolorów, który firma nazywa „Zmierzchem” – nawiązanie zarówno do bohaterki „Śpiącej królewny”, jak i zorzy polarnej – która łączy zieleń Hulu z niebieski Disney+. . Ta marka oferuje także nową orkiestrową ścieżkę dźwiękową „pamiątkę” dla Disney+, stworzoną przez nagrodzonego Oscarem kompozytora Ludwiga Göranssona (do posłuchania pod tym linkiem).

Disney nie ujawnia, ilu abonentów otrzyma pakiety streamingowe. Klienci posiadający wiele ofert produktów w Stanach Zjednoczonych są liczeni jako subskrybenci płatni każdej usługi. Na dzień 30 grudnia 2023 r. Disney+ miał 46,1 mln abonentów w USA i Kanadzie (spadek z 46,5 mln po wzroście cen w warstwie bez reklam), a Hulu – 49,7 mln abonentów (wzrost z 48,5 mln w poprzednim kwartale). .

Według Early po miękkim uruchomieniu Hulu na Disney+ „zaangażowanie przekroczyło nasze oczekiwania pod każdym względem”, w tym wzrost całkowitej liczby godzin oglądania na subskrybenta i liczby obejrzanych tytułów (ale nie ujawnił liczb). Powiedział również, że beta-testy przekroczyły wewnętrzne cele Disneya dotyczące generowania przychodów z reklam.

Ponad 70 000 odcinków telewizyjnych i filmów Hulu obejmuje treści licencjonowane, takie jak „Chirurdzy” oraz oryginalne i ekskluzywne programy, takie jak „Shōgun”, „Tylko morderstwa w budynku”, „Poor Things” i „Niedźwiedź”. Tytuły te będą prezentowane bezpośrednio w aplikacji Disney+ wraz z serialami i filmami Marvela, Gwiezdnych Wojen, Walt Disney Studios, Pixara i innych.

Niektóre tytuły Hulu nie są dostępne w Disney+ ze względu na ograniczenia licencyjne dotyczące treści, tak jak miało to miejsce w okresie testów beta. Należą do nich serial komediowy ABC „Współczesna rodzina” i reality show randkowy ITV „Love Island”.

Według Aarona LaBerge, dyrektora technologicznego Disney Entertainment i ESPN, uruchomienie Hulu na Disney+ oznacza „najbardziej znaczący rozwój techniczny, operacyjny i produktowy Disney+ od czasu jego premiery” w listopadzie 2019 r. Dodał, że prace wykonane w ramach integracji Hulu z Disney+ zostaną wykorzystane w przyszłych projektach strategicznych, w tym w integracji Star+ z Disney+ w Ameryce Łacińskiej w czerwcu oraz uruchomieniu samodzielnej oferty ESPN skierowanej bezpośrednio do konsumentów w 2025 r.

W najbliższej przyszłości kanały na żywo z pakietu Hulu + Live TV nie będą już dostępne w Disney+. LaBerge powiedział jednak, że stos technologii Disney+ obsługuje dostarczanie kanałów na żywo, zauważając, że tego lata sieci ESPN zostaną dodane do Disney+ w Ameryce Łacińskiej.

Dodając ogólną zawartość rozrywkową Hulu — w tym szereg programów dla dorosłych — Disney zachęca abonentów Disney+ do tworzenia profili dla każdego członka rodziny i przydzielania ocen przyjaznych dzieciom, jeśli to konieczne. Według Early kwalifikujący się abonenci Disney+ utworzyli ponad 5 milionów profili dodatkowych od czasu miękkiej premiery Hulu na Disney+. Ogółem ponad 72% kwalifikujących się profili w wieku 18+ w Disney+ ma ustawioną maksymalną ocenę treści (TV-MA), która umożliwia tym abonentom dostęp do pełnego katalogu Hulu w Disney+.

Obejrzyj reklamę Hulu na platformie Disney+ „We'll Be Friends”, prezentującą treści z obu usług (z piosenką White Stripes „We'll Be Friends”):

Naklejka z YouTube'a

Analiza VIP+: Dlaczego komunikacja jest kluczem do kolejnego etapu montażu

READ  Hayden Panettiere ponownie zagra Krzyk 4 w sequelu „Krzyku” Nowości