26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

United przekłada wszystkie loty w całym kraju po przystanku naziemnym z powodu „awarii sprzętu”

United przekłada wszystkie loty w całym kraju po przystanku naziemnym z powodu „awarii sprzętu”CNN

United Airlines przełożyły ponad 300 lotów po tym, jak Federalna Administracja Lotnicza zniosła krótki przystanek naziemny, co w dalszym ciągu zakłócało usługi przewoźnika w całym kraju.

Jak wynika z ostrzeżenia Federalnej Administracji Lotniczej, we wtorek po południu United Airlines przełożyły wszystkie loty w całym kraju z powodu „przerw w sprzęcie”.

W aktualizacji otrzymanej około godzinę później alert FAA głosił: „Przystanek naziemny odwołany”.

„Znaleźliśmy rozwiązanie problemu technologicznego i loty zostały wznowione. Współpracujemy z klientami, których to dotyczy, aby pomóc im jak najszybciej dotrzeć do celu.” United Airlines opublikować w mediach społecznościowych.

Według witryny FlightAware zajmującej się śledzeniem lotów na godzinę 15:00 czasu wschodniego nadal było 330 opóźnionych lotów, co stanowi 12% operacji. Jednak witryna śledząca FlightAware pokazuje, że we wtorek odwołano tylko 14 lotów United.

CNN skontaktowało się z United w sprawie pozostałych opóźnień.

Wtorkowy przystanek naziemny uzupełnia listę problemów, z jakimi podróżnicy musieli się borykać tego lata. Tylko w zeszłym miesiącu huragan Adalia i silne burze na początku sierpnia zakłóciły podróże lotnicze tysiącom pasażerów.

Większa część letniego chaosu podróżniczego odbiła się na klientach United Airlines. Pod koniec czerwca United skumulowało setki odwołań i tysiące opóźnień. Na podstawie typowej liczby pasażerów United z poprzednich raportów o zarobkach oraz liczby odwołanych lotów, na odwołane loty United będzie prawdopodobnie zarezerwowanych ponad 400 000 pasażerów, podało CNN.

Oprócz złej pogody dyrektor generalny United, Scott Kirby, w dużej mierze za załamanie usług obwinia Federalną Administrację Lotniczą i niedobory personelu w centrach kontroli ruchu lotniczego.

Sekretarz transportu Pete Buttigieg, który nadzoruje FAA, powiedział Caitlan Collins z CNN, że „problemy z kontrolą ruchu lotniczego nie są pierwszą przyczyną odwołań i opóźnień”. Nie są nawet numerem dwa.

Kirby przeprosił klientów i swój personel po tym, jak wsiadł do prywatnego odrzutowca w ciągu tygodnia masowych opóźnień i odwołań lotów.

READ  Zapasy spadają w obliczu oznak spowolnienia gospodarczego