22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UniCredit planuje wypłacić akcjonariuszom 6,5 miliarda euro po tym, jak podwyżki stóp procentowych zwiększyły zyski

UniCredit planuje wypłacić akcjonariuszom 6,5 miliarda euro po tym, jak podwyżki stóp procentowych zwiększyły zyski

Rynek pracy w Wielkiej Brytanii: Urząd Statystyczny Krajowy publikuje dane o zatrudnieniu, w tym zmiany w zakresie bezrobocia i średnich zarobków. Wraz ze spadkiem inflacji będzie duże zainteresowanie tym, czy podwyżki płac również spadną. ONS twierdzi, że opublikuje „nową serię wykorzystującą dodatkowe źródła danych w celu uzyskania skorygowanych poziomów i wskaźników zatrudnienia, bezrobocia i bierności zawodowej” za ostatnie dwa kwartały.

Wskaźniki ekonomiczne: S&P Global publikuje najnowsze wskaźniki PMI dla Unii Europejskiej, Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. Uważnie obserwowane dane mierzą aktywność biznesową w sektorach produkcyjnym i usługowym. Inwestorzy będą wyczuleni na sygnały wskazujące na spowolnienie gospodarcze.

Wyniki korporacyjne: Barclays stał się pierwszym dużym brytyjskim bankiem, który ogłosił wyniki za trzeci kwartał. W lipcu, w momencie publikacji wyników za drugi kwartał, stwierdził, że marże kredytów hipotecznych w działalności detalicznej uległy „skompresowaniu”. Od tego czasu Bank Anglii wstrzymał serię podwyżek stóp procentowych, co wcale nie jest dobrą wiadomością dla marży banków. Inne firmy otrzymujące aktualizacje to firma wydobywcza Anglo American, grupy luksusowe Hermès i Zegna oraz dostawca materiałów budowlanych Travis Perkins.

READ  Pracownik American Airlines zginął na pasie startowym międzynarodowego lotniska Austin Bergstrom