4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraińskiemu wysiłkowi wojennemu pomogło przybycie amerykańskich czołgów, gdy narosły podejrzenia co do zabójstwa dowódcy rosyjskiej floty

Ukraińskiemu wysiłkowi wojennemu pomogło przybycie amerykańskich czołgów, gdy narosły podejrzenia co do zabójstwa dowódcy rosyjskiej floty

pierwszy Amerykańskie czołgi Abrams Został wystrzelony na terytorium Ukrainy w związku z odpieraniem przez Rosję twierdzeń sił ukraińskich, jakoby zadała mocny cios kierownictwu rosyjskiej floty morskiej na Morzu Czarnym.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Potwierdził przybycie czołgów w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram: „Dobre wieści od ministra (obrony Rustama) Umarowa. Abrams jest już na Ukrainie i przygotowuje się do wzmocnienia naszych brygad”.

Nie podano liczby dostarczonych czołgów.

Jest to pierwszy z 31 czołgów M1 Abrams obiecanych przez administrację Bidena, a ich dostawy zaczęły pojawiać się kilka miesięcy wcześniej, niż początkowo szacowano. Dołączają do czołgów rozmieszczonych już przez partnerów NATO, m.in Lamparty produkcji niemieckiej oraz brytyjscy pretendenci, którzy przybyli wiosną ubiegłego roku.

Są najnowsze Ciężka broń wysłana przez Stany Zjednoczone Podczas gdy Ukraina kontynuuje karny kontratak mający na celu przebicie się przez obronę na kontrolowanym przez Rosję terytorium na południu i wschodzie kraju.

ZDJĘCIE PLIKU: Główny czołg bojowy M1A1 Abrams armii australijskiej wystrzeliwuje kulę w cel podczas demonstracji na żywo w bazie wojskowej Puckapunyal na północ od Melbourne, 9 maja 2019 r.

William West/AFP za pośrednictwem Getty Images


Jest to bitwa, która była kosztowna dla obu stron linii frontu – nie tylko pod względem sprzętu, ale także ogromnych strat w wojsku – bez znaczących postępów sił ukraińskich na lądzie.

Ukraińskie siły specjalne poinformowały w poniedziałek, że A Strajk w ostatni weekend Atak na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na okupowanym Półwyspie Krymskim doprowadził do śmierci dowódcy floty.

Jednak we wtorkowym poście na Telegramie ukraińscy urzędnicy wycofują się z tego twierdzenia, twierdząc, że ich jednostki „wyjaśniają informacje”. Oświadczenie pojawiło się po tym, jak rosyjskie media kontrolowane przez państwo wyemitowały zdjęcia przedstawiające admirała Wiktora Sokołowa uczestniczącego w codziennej konferencji prasowej w towarzystwie innych wyższych urzędników obrony. Nie było jednak od razu jasne, kiedy nagranie zostało nagrane.

Jeśli dowódca zginie w nalocie, będzie to poważny cios dla rosyjskiej machiny wojennej – nie tylko śmierć jednego z najwyższych oficerów w kraju, ale także jeden z najodważniejszych w historii ataków na terytorium okupowane przez Rosję, oddalone od pól bitewnych . Sama Ukraina.

Jeśli chodzi o czołgi Abrams, Waszyngton niechętnie wysyłał je na pola bitew Ukrainy w obawie, że posunięcie to doprowadzi do eskalacji napięć z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

I po amerykańskich urzędnikach Zapewnił Martina Administracja Bidena obiecała Zełenskiemu dostawę rakiet dalekiego zasięgu wyposażonych w amunicję kasetową, znanych jako ATACMS – Army Taktyczne Systemy Rakietowe. Ma zasięg do 300 km i można go wystrzelić z mobilnych wyrzutni rakiet HIMARS używanych już przez ukraińskie wojsko.

Rakiety umożliwiłyby Ukrainie uderzenie w rosyjskie linie zaopatrzenia i centra dowodzenia poza liniami frontu, co jest rodzajem dostępu, jaki wojsko już udowodniło.


Śledztwo w sprawie wydatkowania pomocy USA dla Ukrainy

READ  Talibowie odpowiadają na komentarz „szachów” na temat zabójstwa w Afganistanie