12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twitch pozwoli teraz partnerom na transmisję na YouTube i Facebooku

Twitch pozwoli teraz partnerom na transmisję na YouTube i Facebooku

Dawno minęły czasy wyłączności partnera Twitcha. Twitch poinformował uczestniczących nadawców w e-mailu dziś rano, że platforma znosi wieloletnią umowę na wyłączność, która odmawia partnerom możliwości przesyłania strumieniowego w innych usługach. Partnerzy będą teraz mogli przesyłać strumieniowo na YouTube, Facebook Live i inne platformy – chociaż w niektórych przypadkach Twitch nadal ogranicza swoje możliwości.

„Od dzisiaj możesz teraz tworzyć treści na żywo na innych platformach” – napisał Twitch do operatorów.

W wiadomości e-mail Twitch zauważył, że gracze korzystają z wielu platform do łączenia się ze swoimi społecznościami i powiedział, że ten ruch da im większą elastyczność w poszerzaniu tych odbiorców poza platformą. Twórcy mogą teraz transmitować na żywo na innych platformach, o ile nie są również na żywo na Twitchu. Dzięki temu mogą dotrzeć do większej liczby osób i być może skłonić ich do oglądania na Twitchu.

Jednak Twitch nakłada ograniczenia na jednoczesne nadawanie transmisji na żywo na wiele platform podobnych do Twitcha. Twórcy transmisji na żywo nie mogą transmitować swoich transmisji na Twitchu na YouTube lub Facebooku przez „dłuższe okresy”. Twitch twierdzi, że dozwolone są jednoczesne transmisje do usług mobilnych, takich jak TikTok i Instagram Live.

„Wierzymy, że obsługa dwóch strumieni jednocześnie może skutkować nieoptymalnymi wrażeniami dla Twojej społeczności” – czytamy w e-mailu. Twitch zagłębia się w to, co to oznacza dla partnerów, dzięki nowej stronie FAQ tutaj.

Ten ruch uświadamia, że ​​czasy polegania na jednej platformie już minęły. Może to być również sposób na uniknięcie przyciągania wybitnych twórców treści platformy przez YouTube, tak jak miało to miejsce w przypadku twórców transmisji, takich jak dr Lubo A inni.