22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Transakcja Trey Mancini Cubs

Transakcja Trey Mancini Cubs

CHICAGO — Eric Hosmer przybył na Cubs Convention w ten weekend jako pierwszobazowy weteran Cubs, ubrany w niebieską kurtkę Cubbie. Prospect Matt Mervis krążył po hotelu Sheraton Grand Chicago, gdy fani ustawiali się w kolejce po autograf przyszłego pierwszobazowego.

A w sobotnią noc, gdy fani Cubs wznosili toast za nadchodzący sezon, mając jeden dzień do końca konferencji, pojawiły się wieści o pierwszobazowym. Treya Manciniego Był także w planach North Siders. Źródło powiedziało Markowi Vinsandowi z MLB.com, że Mancini zgodził się na dwuletni kontrakt z Cubs, do czasu fizycznego.

Według Feinsanda Cubs nie potwierdzili umowy, która obejmuje rezygnację po sezonie 2023. Finansowa strona kontraktu nie była od razu znana.

Wcześniej w sobotę na Cubs Convention prezes operacji baseballowych Jed Hoyer zauważył, że lewicowy Hosmer „gra codziennie przeciwko praworęcznym miotaczom”. Pozostawało to otwartą możliwość dla plutonu z leworęcznym pałkarzem. Mancini pasuje do tej formy.

Hosmer powiedział, że „wszystko” w sytuacji Cubs było atrakcyjne.

„To po prostu młoda, energiczna grupa” – powiedział Hosmer. „Z drugiej strony, kiedy patrzysz, widzisz talent, widzisz facetów, którzy są na dobrej drodze i niektóre znaki, które dali”.

Zanim Hosmer wymyślił minimalną umowę ligi – San Diego jest na haku na pozostałą część swojego poprzedniego kontraktu do 2025 roku – Cubs podpisali kontrakty między innymi z wolnymi agentami Dansbym Swansonem, Cody Bellingerem i Jamesonem Tellonem.

„Brzmią jak naprawdę dobra grupa i wydają się szeroko otwartym zespołem” – powiedział Hosmer. „I że ci faceci mogą mieć naprawdę dobrą okazję. I cieszę się, że jestem tego częścią”.

Hoyer uważał, że w sytuacji Hosmera może nastąpić „prawdziwa zmiana sceny”.

Mancini – który został uznany za najcenniejszego gracza ligi amerykańskiej w 2021 roku po powrocie z raka okrężnicy w 3. etapie – ma solidny występ w 2021 roku między Orioles i Astros. Zaliczył 18 homerów z 63 RBI, ale miał problemy (0,622 OPS) po wymianie w połowie sezonu z Houston.

Najlepszy sezon Manciniego miał miejsce w 2019 roku, kiedy miał 35 homerów i rzucającego miotacza .899 OPS dla Baltimore. W trakcie swojej kariery zanotował znaczące podziały przeciwko prawym (0,265/0,330/0,456) i leworęcznym (0,266/0,331/0,459).

Hosmer zdobył cztery Złote Rękawice, ale jego zaawansowane wskaźniki defensywne nie były dla niego łaskawe w ostatnich latach. Na stole miał odwrotne podziały w 2022 roku (0,773 OPS vs. leworęczny, w porównaniu do 0,693 OPS vs. prawy), ale radził sobie lepiej z praworęcznymi (0,810 OPS) niż z południowymi łapami (0,668 OPS) w swoim kariera.

Na boisku 30-letni Mancini ma doświadczenie na obu pozycjach obrońcy, ale jego kompatybilność z Cubs będzie dotyczyć pierwszej bazy, gdzie był znakomitym bocznym obrońcą. Patrick Wisdom może również wystawić pierwszy i uderzać jako wyznaczony pałkarz, ale może też pozostać na trzecim miejscu z Mancinim na pokładzie.

Dodanie Manciniego do pierwszej bazy i zdjęcie DH może również oznaczać, że najbardziej prawdopodobnym celem Murvisa w dniu otwarcia będzie Triple-A Iowa. W zeszłym roku 24-letni Mervis osiągnął 0,309 z 36 homerami, 119 RBI i 0,984 OPS, wspinając się przez wysokie A, podwójne A i potrójne A.

Przed dodaniem Hosmera i Manciniego Mervis (nr 21 na liście Top 30 Cubs Pipeline’s Top 30 Cubs) wydaje się, że mają prawdziwy ślad w składzie Chicago’s Opening Day. Teraz Cubs mogą przyjąć bardziej typowe podejście rozwojowe do gracza, który nie jest obecnie w 40-osobowym składzie.