20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tors znaleziony na plaży w Nowym Jorku jest powiązany z zaginionym irlandzkim reżyserem: Cops

Tors znaleziony na plaży w Nowym Jorku jest powiązany z zaginionym irlandzkim reżyserem: Cops

metro

Bezgłowy tors i ramiona, które w zeszłym tygodniu wyrzuciły na plażę w Queens, najprawdopodobniej należały do ​​słynnego irlandzkiego filmowca i fotografa Rossa McDonnella, który według policji utonął podczas „dzikiej kąpieli” w oceanie.

Szef detektywów nowojorskiej policji Joseph Kinney powiedział, że przyjaciele McDonnella zidentyfikowali charakterystyczne znamię i czerwone kąpielówki Adidas znalezione na szczątkach jako pasujące do tych 44-letniego zdobywcy nagrody Emmy, którego ostatni raz widziano, jak wychodził z domu. . Wtorek.

Policja wciąż czeka na lekarza sądowego, który zbada DNA McDonnella, ale przypuszcza, że ​​Irlandczyk, który uwielbiał „dzikie pływanie” w oceanie lub innych naturalnych zbiornikach wodnych, wybrał się popływać późnym wieczorem około 22:30 o pierwszej w nocy. Kenney powiedział, że 4 listopada jednym z jego ulubionych miejsc jest plaża w Fort Tilden.

Pomimo swoich umiejętności w wodzie McDonnell zniknął tej nocy pod falami.

„Był z tego znany i wygląda na to, że utonął” – powiedział reporterom Kenny.

W piątek rybak znalazł rozczłonkowane ciało przed klubem plażowym Silver Gull Beach Club w pobliżu Breezy Point na półwyspie Rockaway.

„Odkryto ciało bez głowy i ramion, co może wskazywać, że fale są tam bardzo wzburzone” – powiedział Kenny.

Policja uważa, że ​​irlandzkiego reżysera Rossa McDonnella może zaginąć tors, który wyrzuciło w piątek na plażę w Queens.
Rossa McDonnella/Facebooka
McDonnell, pochodzący z Dublina, często podróżował za granicę w celach zawodowych.
Rossa McDonnella/Facebooka

„Sposób, w jaki mi to opisano, przypominał uruchomienie pralki” – kontynuował prezydent. „Ciało poruszało się tam i z powrotem oraz uderzało w skały, mogło usunąć kończyny i głowę”.

Władze nie podejrzewają popełnienia przestępstwa.

Kenney powiedział, że 7 listopada na plaży w Fort Tilden znaleziono zamknięty rower McDonnella, co oznaczało, że zamierzał po niego wrócić.

„Według jego przyjaciół czasami to robił” – powiedział Kenny. „Wyjeżdżał, czasami na kilka dni, tylko po to, żeby wyjść i robić, co chciał”.

READ  Britney Spears prosi fanów o uszanowanie jej prywatności po tym, jak „fałszywe telefony” spowodowały weryfikację

Jego zniknięcie zszokowało bliskich przyjaciół, takich jak Gene Galerano Powiedział Irish Times W zeszłym tygodniu nikt nie wiedział zbyt wiele o tym, co się wydarzyło.

Możliwe, że McDonnell udał się na plażę Fort Tilden tuż przed swoim zniknięciem.
Piotra Gerbera
McDonnell zniknął ze swojego domu na Brooklynie na początku tego miesiąca.
Rossa McDonnella/Facebooka

„Ostatnio widziano go w zeszłą sobotę wieczorem; W niedzielę podniesiono alarm. „Nie wiemy nic więcej” – powiedział Galerano. „To był bardzo emocjonujący tydzień”.

Policja podała, że ​​17 listopada około południa funkcjonariusze otrzymali telefon w sprawie ludzkiego torsu z wciąż przymocowanymi nogami, leżącego na piasku na popularnej plaży w południowym Queens.

Straszliwy stan ciała sprawił, że władze nie były w stanie od razu ustalić, w jaki sposób zmarła, ani nawet jej wieku i płci.

Jednak wskazówki doprowadziły policję do tożsamości ciała.

Kenney powiedział, że pies policyjny z US Park Police wytropił zapach aż do krawędzi klifu, gdzie funkcjonariusze znaleźli część ubrań McDonnella.

Policja nowojorska stwierdziła, że ​​policjanci nie zidentyfikowali jeszcze McDonnella – oczekują na dowody DNA.
Piotra Gerbera
Policja poinformowała, że ​​rower McDonnella został znaleziony zamknięty na plaży kilka dni po jego zniknięciu, co sugerowało, że wróci.
Rossa McDonnella/Facebooka

Przyjaciele, którzy zebrali się na miejscu po tym, jak władze dowiedziały się, że odnaleziono ciało, przynieśli zdjęcia – jedno przedstawiało McDonnella w tym samym kostiumie kąpielowym, który znaleziono na tułowiu, a drugie – według szefa – miał własne znamię pasujące do tych na szczątkach.

Kenny dodał, że policja nadal próbuje pobrać z parku morskiego nagranie wideo, które może pokazywać McDonnella płynącego w fale.

McDonnell, pochodzący z Dublina i często podróżujący za granicę, zdobył w 2021 roku nagrodę Emmy za zdjęcia do serialu „The Trade” firmy Showtime.

Jak wynika z internetowej biografii, jego pierwszy film fabularny „Kolonia” miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i zdobył nagrodę IDFA First Film Award oraz nominację do irlandzkiej nagrody filmowej i telewizyjnej.

McDonnell znalazł się na krótkiej liście do najważniejszej na świecie nagrody fotograficznej Prix Pictet w 2019 r. pod hasłem „Nadzieja”.

READ  Zwycięzcy Billboard Music Awards 2022

W 2018 roku był nominowany do kolejnej nagrody Emmy za reżyserię filmu dokumentalnego „Elian”, wyprodukowanego przez CNN Films, BBC i Jigsaw Productions.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/11/21/metro/torso-found-on-nyc-beach-linked-to-missing-irish-filmmaker-cops/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania