29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„To może być przestępstwo”.

„To może być przestępstwo”.

Właściciel Tesli był zszokowany, gdy odkrył, że jego samochód został zniszczony po szybkim wyjściu do sklepu spożywczego. Na szczęście kamery zamontowane w samochodzie zdołały uchwycić sprawcę.

Jeden użytkownik Reddita Udostępnij swoje snapy W imieniu znajomego właściciela Tesli, aby ostrzec innych kierowców pojazdów elektrycznych. Do zdarzenia doszło na parkingu Costco w Północnej Kalifornii.

„Ktoś bez powodu uderzył naszą Teslą Model 3, gdy parkowaliśmy na parkingu Costco” – czytamy na oryginalnym plakacie książki. „System kamer w samochodzie zarejestrował cały proces”.

Na nagraniu widać młodego mężczyznę ładującego zakupy do samochodu zaparkowanego obok Tesli. Po tym, jak mężczyzna odepchnął pusty wózek na chodnik, przycisnął metalową bransoletkę po stronie pasażera Tesli, pozostawiając głębokie zadrapanie. Następnie mężczyzna wraca do swojego samochodu, aby uciec z miejsca zdarzenia.

Właściciel Tesli nalegał, aby inni użytkownicy Redditorów pomogli w zidentyfikowaniu sprawcy, aby wandale zostali należycie pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

„Złożyliśmy już raport lokalnemu wydziałowi policji” – powiedział właściciel Tesli książki. „Dla ludzi, którzy robią takie rzeczy bez powodu, a może po prostu dla zabawy, jeśli nie pociągniemy ich do odpowiedzialności, [they] Możesz pomyśleć, że to w porządku, nic wielkiego, a następnym razem Twój samochód może zostać zamknięty bez powodu.

Niestety, ten incydent jest jednym z wielu przypadków wandalizmu pojazdów elektrycznych, które wyszły na jaw w ostatnich latach. Badanie przeprowadzone przez Stowarzyszenie Ładowania Pojazdów Elektrycznych wspomniany Ponad 20% stacji ładowania pojazdów elektrycznych padło ofiarą jakiejś formy wandalizmu, co doprowadziło do przerwy w świadczeniu usług ładowania.

Nie ma konkretnych wyjaśnień dlaczego Wandalizm z udziałem pojazdów elektrycznych Na wysokości. Niektórzy uważają, że może to być wynikiem „Zielony sprzeciw”, co odnosi się do negatywnego nastawienia do postępu w zakresie ochrony środowiska. Niektóre kraje nawet tak mają Zakazane inwestycje rządowe W inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Inni uważają, że zastraszanie pojazdów elektrycznych wynika po prostu z tego, że… Zazdrosny. W obu przypadkach możliwe wyjaśnienia tych zachowań nie usprawiedliwiają popełnionych przestępstw.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: co zrobić po dzisiejszym wzroście na giełdzie; Fed zamierza podnieść stopy

Użytkownicy Reddita odpowiedzieli na incydent pod postem.

„Oczywiście, to jeden z tych idiotów, którzy nie zwracają koszyka” – powiedział ktoś Komentarz.

„Costco również zablokuje członka i anuluje jego członkostwo” – powiedział inny Powiedział. „Zdobądź raport policyjny. W zależności od stanu może to być przestępstwo”.

Dołącz do nas Bezpłatny biuletyn Aby uzyskać łatwe wskazówki dotyczące Oszczędzać więcej, Mniej odpadówI Pomóż sobie Pomagając planecie.