25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tatarska restauracja gotuje jedzenie dla imigrantów w mroźnych dżunglach Polski

Bialistak, Polska, listopad. 25 (Reuters) – Lilla Sverdlovskaya, mniejszość muzułmańska we wschodniej Polsce, chce, aby imigranci pozostali w jej kraju na zawsze. Teraz zmobilizował kuchnię restauracji, którą otworzył rok temu w Białymstoku i gotuje, aby wesprzeć tę sprawę.

Czyli mięso z kurczaka z kulkami z indyka i fasolką szparagową w sosie marchewkowym zostało pasteryzowane i nadziewane do słoików, a następnie wysłane do organizacji charytatywnych zmierzających do polskiej dżungli, aby pomóc imigrantom przejeżdżającym przez Białoruś.

Setki ludzi tkwią w polskich dżunglach na całe tygodnie. Organizacje humanitarne twierdzą, że na granicy zginęło co najmniej 13 migrantów, z których wielu cierpiało z powodu zimna bez braku jedzenia i wody.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

„Co zrobię w tej sytuacji? Czy znajdzie się ktoś, kto mi pomoże? Nie wiem, czy jutro, czy za kilka lat nie będę w takiej sytuacji” – powiedziała Swireblavska. Reutera.

Wiele jego prac jest związanych z jego wiarą i jego miejscem w polskiej mniejszości etnicznej społeczności tatarskiej.

Potomkowie wojowników, którzy przed wiekami otrzymali ziemię od polskich królów, by chronić wschodnią granicę kraju, Tatarzy dostarczają żywność dla imigrantów i odprawiają obrzędy pogrzebowe dla muzułmanów, którzy zginęli na granicy.

„Jako muzułmanie musimy pomagać bez względu na religię i skąd pochodzi dana osoba. Musimy pomagać potrzebującym” – powiedziała Swireblavska.

Svier Blavska, która nie uwzględnia wieprzowiny w diecie diaspory, współpracuje ze Stowarzyszeniem Raft, organizacją charytatywną, która szanuje ich wiarę, we współpracy z Kościołem prawosławnym w Simiadice, niedaleko granicy, dostarczając żywność dla imigrantów na wolności.

Wezwał Polaków, aby nie bali się pomagać, mówiąc, że wsparcie dla diaspory jest niezbędne, ponieważ podział społeczny wynikający z polityki polskiego nacjonalistycznego rządu pogłębia się.

Polska, w większości katolicki, etnicznie jednolity kraj, kierowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, której przywódca studiował przeciwko migracji z Bliskiego Wschodu, powiedział, że imigranci mogą przynosić choroby i pasożyty.

READ  Polska oferuje 870 MW energii słonecznej na najnowszych aukcjach energii odnawialnej

„Tworzymy typy ludzi. Nie powinniśmy klasyfikować osób na podstawie ich religii, narodowości lub orientacji” – powiedziała Swireblavska.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Jonah Blushinska, Yara Abi Nader, Fedja Krulovic, Stephen Shephers, Lucas Klovala

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.