1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szkoły hrabstwa Jefferson ofiarą ataku ransomware

Szkoły hrabstwa Jefferson ofiarą ataku ransomware

Jefferson County School System powiedział, że padł ofiarą ataku komputerowego ransomware podczas ferii wiosennych.

System szkolny powiedział w komunikacie prasowym, że jego zespół technologiczny „podjął natychmiastowe kroki w celu powstrzymania ataku i powiadomił władze stanowe i lokalne”.

Według Amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastrukturyransomware jest „rodzajem złośliwego oprogramowania przeznaczonego do szyfrowania plików na urządzeniu, co sprawia, że ​​wszelkie pliki i systemy, które są od nich zależne, stają się bezużyteczne. Złośliwe podmioty następnie żądają okupu za odszyfrowanie.”

Atakujący czasami grożą też ujawnieniem poufnych danych, chyba że zostanie zapłacony okup.

System szkolny powiedział, że wstępne dochodzenie nie wykazało żadnych dowodów na to, że poufne informacje identyfikacyjne zostały naruszone.

„Będziemy nadal badać wszelkie potencjalne ryzyko naruszenia danych i odpowiednio powiadamiać zainteresowane strony, jeśli zostaną wykryte” – czytamy w komunikacie prasowym. „Do pomocy zaangażowaliśmy zewnętrznych ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i funkcjonariuszy organów ścigania”.

Hrabstwo powiedziało, że używa wielu protokołów bezpieczeństwa, w tym filtrowania, zapór ogniowych i systemów antywirusowych, co pozwoliło im wcześnie wykryć atak.

„Ze względu na dużą ostrożność usunęliśmy wszystkie systemy sieciowe w celu dokładnego zbadania” – powiedział system. „Te sieci zostaną ponownie połączone, podczas gdy my podejmiemy kroki w celu usunięcia wszelkich śladów złośliwego oprogramowania”.

READ  Tesla skacze, ponieważ umowa GM zbliża sieć ładującą do standardów amerykańskich