19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szef policji eksplodował po otrzymaniu prezentu od ukraińskich władz

Szef policji eksplodował po otrzymaniu prezentu od ukraińskich władz

Polska mogła zostać trafiona przez ukraińską rakietę – lider NATO

Zdjęcie: IANS

Warszawa: Szef polskiej policji Jarosław Simczyk został ranny, gdy prezent, który otrzymał od władz ukraińskich, eksplodował w jego kwaterze głównej.
Simczyk odniósł wczoraj lekkie obrażenia po otwarciu prezentu w swoim warszawskim biurze. Chociaż nie jest jasne, co to był za prezent, raporty sugerują, że był to granat. Odznaczenie zostało wręczone oficerowi podczas jego niedawnej wizyty na Ukrainie.
Podczas gdy Polska zażądała wyjaśnień, Kijów nie wydał jeszcze publicznego oświadczenia w sprawie incydentu.
Do eksplozji doszło w środę około godziny 07:50 (06:50 GMT) w pomieszczeniu obok biura komendanta. Cywilny pracownik centrali został ranny, ale nie wymagał leczenia szpitalnego – poinformowało polskie MSW.

Jak podaje BBC, nagrodę wręczył jeden z szefów ukraińskiej policji i państwowych służb ratowniczych, który kilka dni temu odwiedził Szymczyka. Warto zauważyć, że dwie osoby zginęły w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą w rosyjskim ataku rakietowym na Ukrainę w zeszłym miesiącu.

Szef NATO Jens Stoltenberg powiedział, że rakieta była głównie ukraińską obroną powietrzną, ale obwinia Rosję za śmierć w wyniku ataku na Ukrainę. Prezydent RP Andrzej Duda powiedział wówczas, że zgony wyglądały na „nieszczęśliwy wypadek”.
READ  Premier RP ogłosi we wtorek działania antyinflacyjne, poinformował rzecznik rządu Reuters.