26 kwietnia, 2024

Świdek płacze, gdy Polska pokonuje USA, Włochy prowadzą Grecję 2:0 |  Sport narodowy

Świdek płacze, gdy Polska pokonuje USA, Włochy prowadzą Grecję 2:0 | Sport narodowy

Ika Świątek, faworytka tegorocznego Australian Open, zalała się łzami po porażce w United Cup w piątek.

Courtside opłakiwała swoją porażkę 6:2, 6:2 z mistrzynią American i French Open Jessicą Pegulą w półfinale gry podwójnej mieszanej w Sydney.

„Byłem smutny. Ale to nie pierwszy raz, kiedy płakałem po przegranym meczu, nic specjalnego” – powiedział Światek nr 1 Światek.

Zwycięstwo Peguli pomogło Stanom Zjednoczonym objąć prowadzenie 2:0 nad Polską, podczas gdy Włochy odniosły również dwa pierwsze gole z Grecją.

Pozostałe mecze singlowe zostaną rozegrane w sobotę, aw razie potrzeby rozegrane zostaną również deble mieszane.

Włoszka Martina Trevisan wygrała 6:3, 6:7(4), 7:5 w emocjonującym starciu z numer 6 na świecie Marią Zaccari w 3 godziny i 14 minut.

Leworęczny 27. miejsce w rankingu tańczył z radości w Ken Rosewall Arena po zwycięstwie, po czym przytulił kolegów z drużyny, w tym włoskiego lidera Matteo Berettiniego w radosnych scenach.

„Boże, to była świetna walka dzisiaj, jestem naprawdę szczęśliwy. To było niesamowite” – powiedział Trevisan. „Czasami musiałem się śmiać, bo to pomogło mi zapamiętać, zrelaksować się i przypomnieć sobie, że jestem na tym niesamowitym polu z wieloma ludźmi, więc życie jest piękne.

„Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ każdego dnia pracuję nad dalszym rozwojem i lepszym samopoczuciem na korcie i myślę, że dzisiaj na to zasłużyłem”.

Kolega z drużyny Lorenzo Musetti również pokonał Greka Stefanosa Sakellaridisa 6:1, 6:1.

Jak dowiodło spotkanie Trevisan z Zacharym, głównym tematem rozmów była forma porażki Switek i jej rozpacz.

Svitek wygrał wszystkie cztery swoje starcia z Pegulą w zeszłym roku i ma nadzieję, że dobrze sobie poradzi w Australian Open, który rozpocznie się 16 stycznia.

Ale zdeterminowana gra Peguli, zajmująca agresywną postawę po powrocie z serwisu, okazała się nie pasować, czerpiąc bogate nagrody dla świata nr 3.

READ  H2 Polska - 3 Sea Hydrogen Council: Czas, aby Europa wodorowa usłyszała głos naszego regionu

Świątek zrobił sobie długą przerwę na toaletę pod koniec pierwszego seta i był w stanie po raz pierwszy wyjść na prowadzenie, utrzymując swój serwis otwierający, aby rozpocząć drugiego seta.

Ale Pegula przedarł się dzięki swojej koncentracji i formie, by odnieść przekonujące zwycięstwo.

Świątek bagatelizował swoją reakcję emocjonalną i odrzucił sugestie, że problemy z czwartkową podróżą z Brisbane do Sydney wpłynęły na jego występ.

„Czułem się dziś beznadziejnie, ponieważ psychicznie i fizycznie nie mogłem w równym stopniu pokazać rozwiązania problemu” – powiedział Świątek.

„Więc zawsze jest ciężko, gdy przegrywasz, zwłaszcza gdy grasz dla drużyny i swojego kraju”.

Pegula, który w zeszłym roku dotarł do ćwierćfinałów trzech turniejów Wielkiego Szlema, powiedział, że skorzystał na znajomości Ken Rosewall Arena i szybkości kortu.

Amerykanie byli w Sydney w fazie grupowej turnieju otwarcia, podczas gdy Polska i Włochy grały w Brisbane, a Grecja w Perth.

„Chciałem po prostu wziąć to jak najwięcej i wykorzystać jak najwięcej, i pomyślałem, że wykonałem dobrą robotę, grając agresywnie, mądrze serwując i dobrze odbijając” – powiedział Pegula.

Następnie Frances Tiafoe pokonała Kakbera Zuka 6:3, 6:3 i dała Stanom Zjednoczonym prowadzenie 2:0 nad Polską.

Taylor Fritz może wywalczyć miejsce w finale dla USA, grając z Hubertem Hurcoxem nr 10 na świecie w trzecim pojedynku. Berettini ma podobną szansę dla Włoch, kiedy zmierzy się z grecką gwiazdą Stefanosem Tsitsipasem.