15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Supermodelki: jak Linda, Cindy, Christy, Naomi i Tatjana zdefiniowały pewną epokę

Supermodelki: jak Linda, Cindy, Christy, Naomi i Tatjana zdefiniowały pewną epokę

Częścią tego jest świadomość, że prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczymy takich jak oni. „Modelki nie są już tak popularne” – mówi Dukas. „Branża ewoluowała w coś innego. Marki chcą teraz zatrudniać dziewczyny, które mają dużą liczbę obserwujących w mediach społecznościowych. Agencje reklamowe praktycznie uderzyły w ścianę, a ludzie po prostu skaczą bezpośrednio.” „. Gonienie to niezwykła moc dla ludzi takich jak Kendall [Jenner] Gigi i Bella [Hadid]i wielkie gwiazdy mediów społecznościowych. Sprzedają produkty. „Każdy kupuje to, co ma”.

W przeciwieństwie do oryginalnych supermodelek, których kariera zapewniła im styl życia, o jakim mogli tylko marzyć, dzisiejsze większe twarze często są już bogate i sławne. Niektóre z nich to nawet dzieci supermodelek – jak na przykład córka Cindy Kaia i córka Kate Moss Lila.

„Ludzie, którzy noszą i promują modę, są obecnie bardzo różnorodni, niezależnie od tego, czy są wpływowymi osobami, modelkami, aktorkami… kimkolwiek. To jest wszędzie” – mówi Chambers. Storm uruchomił Vision, dedykowane ramię dla twórców treści, 13 lat temu. „Staraliśmy się wyprzedzać konkurencję i wykorzystywać nowy cyfrowy świat, ponieważ wszystko ewoluuje” – mówi Dukas. Wciąż szukają informacji (Ducasse niedawno zauważył dziewczynę z chóru podczas Koronacji Króla), ale szanse na pojawienie się nowej twarzy, która dorówna Cindy, Naomi, Lindie i Christy, są nikłe.

„Jeśli nie wydarzy się coś niezwykłego, nie sądzę, że udałoby mi się znaleźć kogoś takiego jak Kate w JFK, Christie’s w San Francisco czy Naomi w Londynie i sprawić, że będzie tak sławna jak teraz. Byłoby to prawie niemożliwe”.

Premiera Super Models w Apple TV+ odbędzie się 20 września.

Jeśli spodobała Ci się ta historia Zapisz się na cotygodniowy biuletyn bbc.com, zwane menu podstawowym. Wybór artykułów z BBC Future, kultury, życia zawodowego i podróży, dostarczanych do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy piątek.

Jeśli chcesz skomentować tę historię lub cokolwiek innego, co widziałeś w BBC Culture, odwiedź naszą stronę internetową Facebook stronę lub napisz do nas na Świergot.

READ  Zaskakujący powód, dla którego John Kennedy Jr. nie przedstawił Caroline Bessette swojej matce, Jackie Kennedy