29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Super Mario Bros.  Goombas Wondera faktycznie gryzie, tak jak zawsze chciał Miyamoto

Super Mario Bros. Goombas Wondera faktycznie gryzie, tak jak zawsze chciał Miyamoto

W przeszłości mogłeś się zastanawiać: czekaj, dlaczego Mario odnosi obrażenia, gdy w oryginalnej grze zderza się z Goombą? Super Mario Bros.? Okazuje się, Mario Twórca Shigeru Miyamoto miał odpowiedź: wrogowie cię gryzą. Nigdy nie byliśmy świadkami takiego zdarzenia. Cóż, to się zmieni w wersji, która wkrótce zostanie wydana Cud Super Mario Bros.

W Najnowsza odsłona trwającej serii internetowej NintendoZapytaj programistę, ludzi stojących za nim Zastanawia się Odpowiedział na kilka szeroko zakrojonych pytań na temat nadchodzącej ekskluzywności na Switcha. Ujawnili, że tak nie jest naprawdę Był dotknięty Według filmuże rozwijał się inaczej niż dawniej Mario Gry i dziwna praca polegająca na sprawianiu, by modele 3D wyglądały dobrze w precyzyjnym bocznym scrollerze 2D. To naprawdę interesująca rzecz! Ale chyba moją ulubioną częścią pierwszych dwóch części tej długiej serii „Zapytaj programistę” jest historia wyjaśniająca, dlaczego Goombas gryzie Mario i inne postacie, gdy się zbliżają.

według Zastanawia sięDyrektor artystyczny, Masanobu Sato, usłyszał kiedyś, jak ktoś wyjaśniał, że kiedy Miyamoto został zapytany, dlaczego Mario odniósł obrażenia po zderzeniu z Goombą w oryginalnej grze, odpowiedział: „To dlatego, że Goombas go ugryzł„.

Zrzut ekranu: Nintendo/Kotaku

Jak jednak podkreślił Zastanawia sięDyrektorze Shiro Mouri, nawet jeśli tak właśnie się dzieje, ze względu na ówczesne „ograniczenia sprzętowe”, gra nie mogła pokazać tych szczegółów. Cud Super Mario Bros Producent Takashi Tezuka, który nad nim pracował Mario Gry od prawie czterech dekad wyjaśniały również, że właśnie dlatego Koopa Troopas zwrócili się w stronę Mario, gdy spotkali ich w klasycznej grze na NES.

„Próbowaliśmy przekazać, że ugryzli gracza, zmuszając go do odwrócenia się” – powiedział Tezuka.

„Ale teraz jesteśmy w stanie pokazać te wyrażenia” – powiedział Sato.

Twórcy twierdzą, że w Zastanawia sięw momencie, gdy Goomba zadaje obrażenia Mario, odtwarzana jest krótka animacja przedstawiająca kultowego wroga gryziejącego hydraulika (lub inną postać używaną przez gracza).

„Tak, a kiedy cię ugryzą, zrobią to z uśmiechem na twarzy!” dodał Sato.

Gorąco polecam lekturę Pełny wywiad Ponieważ ujawnia więcej informacji zza kulis na temat tego, jak gra powstawała i skąd wzięły się wszystkie jej dziwaczne pomysły.

Cud Super Mario Bros Premiera na Nintendo Switch już 20 października Chociaż kopie wyciekły na wolność, uważaj na spoilery.

.

READ  Ekrany OLED iPhone’a 14 zwykle pochodzą od konkurencyjnego Samsunga