13 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strumienie „Running Up That Hill” Kate Bush lecą z „Stranger Things”

Strumienie „Running Up That Hill” Kate Bush lecą z „Stranger Things”

Całkiem możliwe, że w piątej dekadzie swojej kariery Kate Bush Cieszy się większą popularnością na całym świecie niż kiedykolwiek – szczególnie w Stanach Zjednoczonych – dzięki wykorzystaniu klasycznego „Running Up That Hill” z 1985 roku jako głównego elementu fabuły w czwartym sezonie „Stranger Things”.

Podczas gdy długoletnia samotna piosenkarka cieszyła się statusem gwiazdy w swojej rodzinnej Anglii, współpracowała z artystami od Prince’a po Petera Gabriela i napisała i nagrała takie hity, jak „Wichrowe wzgórza” i „This Woman’s Work” (popularnie znane, gdy w 1996 roku ukazał się ich cover Maxwella). ) i innych, znalazła się na szczycie listy Billboard Hot 100, gdy „Running Up That Hill” zajęło 30 miejsce w listopadzie 1985 roku.

Jednak to wszystko może się zmienić na przyszłotygodniowej liście przebojów, opierając się na liczbach, jakie piosenka ukazała w dniach po premierze Stranger Things w zeszły weekend. Rzadko zdarza się, by Bush zgadzała się na wykorzystanie jej piosenek w filmie i telewizji, ale okazuje się, że jest fanką „Stranger Things” i zgodziła się na wielokrotne wykorzystanie jej w serialu (tutaj różnorodnyWywiad z kierownikiem muzycznym programu o tym, jak to wszystko się połączyło).

Całkowite zużycie dźwięku „Running Up That Hill” odnotowało największy wzrost od poniedziałku do środy, według danych Luminate, z 12 000 strumieni na żądanie w niedzielę do prawie 34 000 równoważnych utworów w środę (1 czerwca). W porównaniu z poprzednim tygodniem, kiedy utwór został nagrany w setkach strumieni, stanowił on skok o ponad 8000%. Streaming również odnotował wzrost o prawie 330%, ponieważ publiczność piosenki wzrosła z 41 000 do ponad 422 000 w ciągu tygodnia.

Wideo odnotowało największy wzrost, odnotowując wzrost o prawie 15 000% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

W serwisie Spotify w poniedziałek odnotowano 8700% wzrost globalnych strumieni muzycznych. Odnotowano 9900% wzrost strumieni Spotify w USA i ponad 1600% wzrost globalnych strumieni w katalogu Kate Bush.

READ  Rolling Stones wydają na żywo klasyczną piosenkę, aby rozpocząć nową trasę

W Apple Music globalna liczba odtworzeń piosenki wzrosła w ciągu weekendu o ponad 5400% w porównaniu z tymi samymi trzema dniami w 2021 roku. 30 maja piosenka była prawie 100 razy większa niż tego samego dnia w 2021 roku.

30 maja był największym dniem Kate Bush w historii Apple Music, a także singlami do piosenki. „Running Up That Hill” codziennie od 28 do 31 maja dotarł do pierwszej setki w 112 krajach na całym świecie, a do 31 maja znalazł się w pierwszej dziesiątce w 34 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii , Belgią i Nową Zelandią, na drugim miejscu z 11 krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Kanady, Arabii Saudyjskiej, Irlandii i Australii.

W momencie publikacji tego artykułu (3 czerwca) zajmował drugie miejsce na liście Apple Music Daily Top 100 Global i trzecie miejsce na Apple Music Daily Top 100 USA.

Podobnie 29 maja był największą datą w historii Shazamów Kate Bush; Żaden inny telewizor w tym roku nie zsynchronizował więcej Shazamów w ciągu siedmiu dni. W momencie publikacji tego artykułu zajmowała pierwsze miejsce w rankingu 200 najlepszych globalnych firm Shazam i 200 najlepszych w USA.

Podobnie Pandora odnotowała wzrost strumieni o 231,45% w zeszłym tygodniu i 224,2% wzrost liczby polubień.