19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strój drużyny USA na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich obejmuje niebieskie dżinsy

Strój drużyny USA na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich obejmuje niebieskie dżinsy

NOWY JORK – Kiedy Drużyna USA maszeruje ze sportowcami z całego świata podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Zrobią to w stylowych granatowych marynarkach Ralpha Laurena i niebieskich dżinsach.

Zwykłe, niebieskie jeansy do codziennego użytku.

Ralph Lauren, który we wtorek ujawnił, że po raz dziewiąty zajmuje się projektowaniem pokazowego wyglądu Amerykanów na igrzyskach olimpijskich, nazywa to połączenie „nieoczekiwanym”, ale klasycznym.

David Lauren, dyrektor firmy ds. marki i innowacji oraz syn jej założyciela, nie był zszokowany swobodnym, niebieskim dżinsowym strojem.

„Ściśle współpracujemy z Team USA, aby sportowcy od razu poczuli się ubrani, jak zespół, a jednocześnie komfortowo i wyraźnie amerykańscy” – powiedział w poniedziałek The Associated Press podczas podglądu medialnego o godz. luksusowa siedziba firmy. Siedziba Nowego Jorku.

„Nic nie mówi, że Ameryka kocha niebieskie dżinsy, zwłaszcza gdy jesteśmy w Paryżu” – dodała Lauren. „Daje sportowcom szansę poczucia kultury, ale także poczucia siebie i tego, co normalne”.

Jednorzędowe kardigany z czerwono-białymi wykończeniami można nosić z koszulą oxford w niebiesko-białe paski i sznurowanymi butami z kremowego zamszu. Przynajmniej dżinsy są zwężane. Aha, i są krawaty, w kolorze niebieskim.

Podczas ceremonii zamknięcia zespół ubierze ostre, białe dżinsy w stylu motocyklowym i dopasowane kurtki w patriotycznych kolorach czerwonym, białym i niebieskim.

Firma zgromadziła garstkę sportowców udających się do Paryża, aby zaprezentować stroje na Letnie Igrzyska, które rozpoczynają się w przyszłym miesiącu w jednej ze światowych stolic mody.

Daniela Moroz, lat 23, bierze udział w swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w żeglarstwie. Bardzo podobały mi się szczegóły wyścigu podczas zaprojektowanej przez nią ceremonii zamknięcia, aż po buty. Zapinane na zamek kurtki mają z przodu duży napis „USA” oraz niebieski napis „Team USA” na górnym zewnętrznym szwie jednej nogawki. Czapki Duckbill Team: Daszek jest biały z czerwonymi i niebieskimi detalami.

READ  Everton został ukarany 10 punktami kary w Premier League za złamanie zasad Finansowego Fair Play

„Uprawiam wyścigi wodne, więc to naprawdę do mnie przemawia” – Moroz, który urodził się i wychował w rejonie Zatoki San Francisco, powiedział o akcentach motocyklowych. „To bardzo wygodne”.

Lauren opisała ceremonię zamknięcia jako „trochę bardziej obrazową, trochę zabawniejszą i trochę bardziej ekscytującą”.

Firma zaprojektowała także sprzęt Team USA, który będzie dostępny w sprzedaży od wtorku na RalphLauren.com, TeamUSAShop.com oraz w sklepach firmowych w USA i Francji. Wśród oferowanych produktów znajdują się koszulki polo wykonane w 100% z bawełny pochodzącej z recyklingu. David Lauren powiedział, że Ralph Lauren po raz pierwszy osiągnął taki poziom zrównoważonego rozwoju w sprzęcie olimpijskim.

Ta koszulka polo z możliwością personalizacji „wygląda jak wysokiej jakości materiał, który charakteryzuje się lepszą absorpcją, lepszą oddychalnością i lepszą rozciągliwością” – powiedział. „To dla nas sprawdzian, jak możemy się rozwijać w przyszłości. Igrzyska olimpijskie zawsze były doskonałym miejscem do testowania nowości, eksperymentowania z innowacjami i odkrywania wraz z naszymi sportowcami, jak może wyglądać przyszłość”.

Część dochodów ze sprzedaży detalicznej zostanie przeznaczona na wsparcie amerykańskich sportowców przygotowujących się do olimpijskich momentów. Lauren nie określiłaby bardziej szczegółowo, ile pieniędzy firma im wysyła.

Stroje używane do ceremonii otwarcia i zamknięcia, takie same jak podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, produkowane są w Stanach Zjednoczonych. Sprzęt oferowany do publicznej sprzedaży jest produkowany zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach.

Jamaal Hill, pływak paraolimpijski, który zdobył brązowy medal w Tokio, w wieku 29 lat wraca do rywalizacji w Paryżu. Wierzy, że mundur będzie rezonował z milenialsami i pokoleniem Z.

„Mają naprawdę ładny, niepowtarzalny, nowoczesny styl” – powiedział Hill, który dorastał w Los Angeles.

Szermierz Darryl Homer (33 l.) będzie przebywał w Paryżu jako rezerwowy po tym, jak na miesiąc przed kwalifikacjami zerwał ścięgno Achillesa. To jego czwarty wyjazd na igrzyska olimpijskie. W 2016 roku w Rio de Janeiro zdobył srebrny medal.

READ  Najeźdźcy kontra punkty. Jaguary, na wynos: Las Vegas rozpoczyna erę Josha McDanielsa z hukiem, rozwalając Jacksonville

„Jest bardzo nowoczesny i łatwo dostępny. Będziemy spacerować po Paryżu w upał. Jest jaśniejszy i zapewnia więcej miejsca na poruszanie się” – Homer powiedział o chwili z niebieskimi dżinsami.

Camryn Larsen, 24-letni zawodnik BMX z Bakersfield w Kalifornii, wybiera się na swoje pierwsze igrzyska olimpijskie. Wierzy, że eleganckie kurtki w połączeniu z koszulami oxford równoważą luźniejszy charakter dżinsów.

„Myślę, że Ralph wykonał dobrą robotę, dywersyfikując ofertę” – powiedział.