29 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Start rakiety SpaceX Falcon 9 na Przylądku został przełożony w czwartek wieczorem

Start rakiety SpaceX Falcon 9 na Przylądku został przełożony w czwartek wieczorem

On gra

SpaceX drugą noc z rzędu odwołało planowany start Falcona 9 Starlink z Kennedy Space Center.

Firma bada problem z ramionami nośnymi. Jest to konstrukcja utrzymująca rakietę w pozycji pionowej. Ma zostać złożony przed startem. SpaceX twierdzi, że wszystko inne wydaje się być w dobrym stanie.

Kolejna próba startu może nastąpić już w piątek.

Czwartkowy wieczór następuje po ekscytującym dniu dla SpaceX. Nie tylko była to 22. rocznica ich powstania, ale także świętowali sukces lotu testowego statku kosmicznego z Boca Chica w Teksasie.

Czwartkowy peeling był drugim z rzędu w ramach tej misji. Nie podali powodu szorowania w środę wieczorem.

Po wystartowaniu Falcon 9 wyśle ​​szereg satelitów internetowych Starlink, które zostaną umieszczone na desce rozdzielczej na szczycie rakiety o wysokości 70 metrów.

Widzowie Brevarda: Misja SpaceX Starlink 6-44: Gdzie obejrzeć start Falcona 9 z Cape Canaveral

Nie należy się spodziewać lokalnych boomów dźwiękowych. Po wzniesieniu się w stronę nieba po południowo-wschodniej trajektorii pierwszy stopień rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

19:28

Wygląda na to, że SpaceX będzie dziś wieczorem sprzątać. Po rozpoczęciu odliczania SpaceX wszelkie przerwy wymuszają automatyczne wymazanie.

SpaceX przełożyło start i wkrótce ogłosi nowy dzień/godzinę startu.

19:10

Transmisja na żywo SpaceX ucichła. Okno startowe nadal trwa do 22:40. Czekamy na aktualizacje.

19:05

SpaceX ogłosiło zawieszenie odliczania. Czekamy na więcej informacji. Okno startowe trwa do 22:40.

19:02

T-2 minuty! Obejrzyj transmisję na żywo SpaceX powyżej.

19:00

Wszystko wygląda dobrze. Aktualnie mamy niecałe 5 minut do startu! Jeśli nie oglądasz, lepiej się pospiesz!

READ  Astronauci instalują nową tablicę słoneczną poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną - Spaceflight Now

18:54

Jesteśmy teraz w T-10 minut. Jeśli wybierasz się na zewnątrz, żeby obejrzeć, teraz jest na to czas!

18:48

Powinien rozpocząć się drugi etap ładowania ciekłym tlenem. Wszystko nadal przebiega zgodnie z harmonogramem.

18:44

Wszystko jest nadal nominalne w przypadku dzisiejszej premiery. Start jest nadal ustawiony na 19:04 i rozpoczęło się odpowietrzanie.

18:33

SpaceX ogłosiło, że trwa proces ładowania paliwa.

18:30

Po wystrzeleniu Falcon9 wyląduje na statku bezzałogowym „Shortfall of Gravitas”. W międzyczasie owiewki wylądują pod spadochronem i zostaną odzyskane.

18:14

Następnie SpaceX podejmie decyzję typu „tak/nie” dziś wieczorem o 38:38. Istnieje wiele możliwości tworzenia kopii zapasowych, ale na Wybrzeżu Kosmicznym świeci słońce.

18:02

Najnowsze pomiary pogody przeprowadzone przez 45. Eskadrę Pogody Kosmicznej przewidywały, że pogoda będzie w 95% pomyślna. Obecnie na Wybrzeżu Kosmicznym niebo jest błękitne i nie ma śladu chmur burzowych.

17:44

Będzie to 19. lot rakiety Falcon9. To ta sama misja, która w 2021 r. wystrzeliła załogę Inspiration4 – pierwszą całkowicie cywilną misję na orbitę.

17:20

SpaceX ma nadzieję uczcić swoje 22. urodziny dwoma udanymi startami jednego dnia. Po tym, jak Starship dotrze w przestrzeń kosmiczną podczas trzeciego lotu testowego, SpaceX ma nadzieję na pomyślne wystrzelenie satelitów Starlink dziś wieczorem z Cape Canaveral.

Najnowsze wiadomości i harmonogram startów z KSC i stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

READ  SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon 9 z satelitą Eutelsat 10B - Spaceflight Now