21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX zamierza wystrzelić Falcon Heavy dziś wieczorem po kilku opóźnieniach

SpaceX zamierza wystrzelić Falcon Heavy dziś wieczorem po kilku opóźnieniach

Po serii opóźnień pogodowych i przerwaniu odliczania w ostatniej chwili, SpaceX zamierza wystrzelić misję Falcon Heavy ViaSat-3 tego wieczoru o 19:29 czasu wschodniego. Uruchomienie ma okno 57 minut, które mogą potrzebować wykorzystać ze względu na silne wiatry przyziemne po froncie, który przeciął Półwysep Floryda wcześnie rano.

Falcon Heavy po przetrwaniu kilku silnych burz (Richard Angle)

Tego wieczoru misja miała wystartować po raz pierwszy w czwartek, 27 kwietnia. Jednak ostatecznie byłoby to spowodowane złą pogodą nad Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego, w tym piorunem z wieży LC-39A. Następnie SpaceX podjął kolejną próbę wystrzelenia w piątek, 28 kwietnia, tylko po to, by anulować odliczanie w sekundach T-58 z nieznanych jeszcze powodów.

Pogoda odegrałaby wtedy kolejny czynnik w próbie w sobotę 29 kwietnia, którą SpaceX pominął z powodu kolejnego silnego systemu burzowego nad większością Florydy.

Jeśli wiatry nie zagrają tego wieczoru, będzie to szósty start Falcona Heavy i pierwszy raz, kiedy wystartuje w całkowicie jednorazowej formie. Obecnie 45. Eskadra Pogody Kosmicznej przewiduje 80% szans na akceptowalną pogodę w okresie startu. Będzie to jak dotąd 28. ogólny start SpaceX w tym roku, zachowując imponującą kadencję startową. SpaceX planuje wystrzelić Falcon Heavy jeszcze 3 razy z USSF 52, Echostar 24 i opóźnioną misją NASA PSYCHE.

Falcon Heavy na LC-39A (Richard Angle)

Pytania lub komentarze? Wyślij mi wiadomość e-mail na adres @ [email protected] lub wyślij mi tweeta @pracownik.

READ  Rozszyfrowanie zaburzeń neuropsychiatrycznych za pomocą atlasu ludzkich komórek mózgowych