4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon 9 z Przylądka Canaveral z 23 satelitami Starlink – Lot kosmiczny teraz

SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon 9 z Przylądka Canaveral z 23 satelitami Starlink – Lot kosmiczny teraz

SpaceX Falcon 9 jest gotowy do wystrzelenia w ramach misji dostawczej Starlink. Zdjęcie: Lot kosmiczny teraz.

Dziś wieczorem zaplanowano wystrzelenie rakiety Falcon 9 z kolejną partią satelitów dla usługi internetowej Starlink firmy SpaceX. Start z lądowiska 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral zaplanowano na godzinę 05:05 czasu wschodniego (05:05 UTC).

W opublikowanej w czwartek prognozie pogody 45. Eskadra Pogodowa przewidywała, że ​​istnieje 60% szans na uzyskanie akceptowalnych warunków do startu. Po dniach mokrej i wietrznej pogody w piątek niebo na chwilę się przejaśniło, a po zachodzie słońca nad Space Coast pojawiła się mgła. W razie potrzeby istnieje aż pięć dodatkowych możliwości startu od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka. Ostatnia informacja jest o 2:59 EDT (0759 UTC).

Lot kosmiczny teraz Relacja na żywo ze startu Rozpocznie się na około godzinę przed startem. Możesz także zobaczyć widoki na wyrzutnie Przylądka 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Uruchom Pad Live przepływ.

Falcon 9 przenosi 23 małe satelity V2 drugiej generacji i po wystrzeleniu z Space Launch Complex 40 na Przylądku Canaveral poleci na południowo-wschodnią trajektorię. Po rozdzieleniu stopni, po około dwóch i pół minutach lotu, rakieta 1069 wykonująca swój jedenasty lot opadnie w kierunku lądowania na statku bezzałogowym „Tylko do odczytu”, który będzie stacjonował około 675 km poniżej. Ocean Atlantycki na wschód od Bahamów.

Będzie to 54. misja SpaceX dostarczająca Starlink w 2023 r. i 84. start orbitalny firmy w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, satelity zostaną wyniesione na orbitę godzinę i pięć minut po starcie. Na początku tego roku SpaceX ogłosiło, że zarejestrowało ponad 2 miliony abonentów w ponad 60 krajach usługi internetowej Starlink.

To pracowity weekend dla SpaceX: drugi lot testowy nowego statku Starship zaplanowany jest na 7:00 CST (8:00 EDT (13:00 UTC)), a dodatkowe 22 satelity Starlink mają zostać wystrzelone z Vandenberg Space Station Force w Kalifornii w sobotni wieczór. Misja Starlink 7-7 ma wystartować ze Space Launch Complex 4E o godzinie 22:55 czasu PT (1:55 czasu EDT/0655 UTC).

READ  Analiza planetoid ujawnia nieoczekiwane dowody młodego oceanu i karbonatyzacji